Viis toitu, mille puhul tasub valida kindlasti ökoloogiline variant


Viis toitu, mille puhul tasub valida kindlasti ökoloogiline variant
Banaaniistandustes kasutatakse keskkonnakahjulikke pestitsiideFoto: depositphotos.com

Kui leiad, et kogu toidukorvi muutimine ökoloogiliseks on raske ja kallis, siis alusta neist toodetest, mis on keskkonna ning sinu tervise jaoks kõige ohtlikumad. Järgnevalt on Kaaluabi.ee välja toonud viis toodet, mille puhul on soovitav eelistada ökoloogilist varianti.

Kohv

Kohviistandustes kasutatakse maailma kõige ohtlikumaid pestitsiide, mis Euroopa Liidus on keelatud. See kahjustab ning tapab nii loodust, loomi kui ka inimesi. Valides ökoloogilise kohvi, teed palju kasu vähese raha eest.

Banaanid ja viinamarjad

Need on kaks puuvilja, mida pritsitakse tugevalt. Banaaniistandustes kasutatakse eriti keskkonnakahjulikke pestitsiide, mis tekitavad sealsetele töötajatele ning nende lastele närvikahjustusi. Ning viinamarjad oma õhukese koorega sisaldavad paljude keemiliste pestitsiidide jääke. EL-i rosinatestis leiti ühes pakis 26 erineva pestitsiidi jääke. Kui sa ei leia ökoloogilisi banaane ja viinamarju või rosinaid, siis tasub valida hoopis mõni teine puuvili.

Piimatooted

Mõned eurosendid lisaks ning saad tarbida piimatooteid, millest on kasu nii Eestile kui ka ülejäänud maailmale. Nii on Eestis vesi puhtam, loomad rõõmsamad, looduses mürke vähem, kuid linde ning lilli rohkem, Ning näiteks Brasiilias jääb alles rohkem vihmametsi.

Seotud lood:

Liha

Ökoloogilist liha tuleb eelistada samadel põhjustel nagu piimatooteid. Kui ökoloogilist pole võimalik valida, siis peaks eelistama nende tootjate liha, kelle lehmad vähemalt suviti väljas viibivad ning rohtu söövad.

Kartul

Ka siin on võimalik vähese raha eest paljugi ära teha. Kartul on juurvili, mille kasvatamisel kasutatakse väga palju tehisväetisi ning tõrjeaineid.

Allikas: Kaaluabi.ee

KOMMENTEERI!