RETSEPTID: Nõiasõrmed, ämblikupitsa, inimluud ja kummitused - Nami-Nami Halloweeni pidulaud on õudne, aga maitsev!


RETSEPTID: Nõiasõrmed, ämblikupitsa, inimluud ja kummitused - Nami-Nami <em>Halloweeni</em> pidulaud on õudne, aga maitsev!
Nõiasõrmed, ämblikupitsa, inimluud ja kummitused - Nami-Nami Halloweeni pidulaud on õudne, aga maitsev!Nami-Nami.ee

Populaarse kokandusportaali Nami-Nami perenaine Pille Petersoo soovitab Alkeemia lugejatele Halloweeni õhtuks mõningaid fantastiliselt õõvastavaid piduroogasid, mis näevad välja jubedad, aga mekivad head!

Halloween ehk pühakutepäeva laupäev on Eesti rahvakalendris uus tähtpäev - levima hakkas selle tähistamine alles 1980ndate lõpus. Nüüdseks on tegemist laste ja noorte seas üsna populaarse peoga ja kindlasti võib laupäeva õhtul kohata tondimaskidega lapsi ringi jooksmas ning kõrvitsalaternaid majaesiseid kaunistamas ning on alust arvata, et mõned vahvad kulinaarsed näpunäited kuluvad ära.

Oktoobri lõpp-novembri algus on trööstitult pime aeg, nii et iga lisavalgustus - sh kõrvitsalatern (jack o'lantern) - on oodatud. Esmalt aga tuleb tuua turult üks suur kõrvits, see puhtaks teha ja seejärel kõrvitsalaternaks muundada. Kõrvitsalaterna juhtnöörid leiad siit.

Soolastest ampsudest valmista näiteks viinerimuumiaid, lustakaid ämblikupitsasid või hoopis vahvaid nõialuudasid.

Seotud lood:

Magusaid võimalusi on veelgi rohkem. Küpsetajad võivad teha ameerikalikke suuri šokolaadiküpsiseid ning neid ämblikega kaunistada (vt siia). Tontlikud nõiasõrmed on tegelikult lihtsad ja mõnusad võiküpsised, mis sobivad ka neile, kes teatud põhjusel muna süüa ei tohi.

Tavalisest beseetainast võib teha erineva kujuga Halloweeni-küpsiseid - näiteks väikeseid Tondipüüdjate-stiilis kummitusi või siis hoopis inimluid. Muumiaküpsised küpsetamist ei nõua, küll aga kapriisse valge šokolaadiga mässamist. Suuremad kummitusesõbrad võivad teha kummitusi ka suhkrumassist - need võiks aga juba täna valmis teha, et kummitused kuivada jõuaks.

Lõpetuseks üks täiesti retseptivaba ja lustlik soovitus - "mandariinidest kõrvitsad". Selleks tuleb mandariinid koorida, varsseller lõigata sobiva suurusega juppideks ning pista kooritud mandariini keskele "kõrvitsavarreks". See maitsev suupiste sobib kõikidele lapsemeelsetele.

Autor: Pille Petersoo, Nami-Nami retseptikogu perenaine ja Nami-Nami toidublogi autor

Piltide autorid: Kaare Sova, Martiina Anni ja Pille Petersoo, Nam-Nami.ee

KOMMENTEERI!