Merle Liivak ilmutab peagi Kahvliahvi kokaraamatu


Merle Liivak ilmutab peagi Kahvliahvi kokaraamatu
Merle LiivakFoto: Gabriela Liivamägi

Lapsepuhkusel viibiv ajakirjanik Merle Liivak avaldab peagi Kahvliahvi kokaraamatu, mis on asunud Hooandjas hoogu koguma. Inspireerivate lugude ja imeliste fotodega kogumik tõotab kujuneda paljude Eesti perede lemmikretseptiraamatuks.

Neli aastat tagasi mittetulundusliku Kahvliahvi kokakooli käima lükanud Merle Liivak ja raamatu kaasautor-fotograaf Hele-Mai Alamaa, kel mõlemal kolm last, toovad raamatu tegemise põhjuseks isikliku vajaduse: just see raamat on nende köögiriiulilt puudu. "Kuigi täna lausa uputab kokaraamatutest, on mul igapäevaselt raske leida üles just need kullaprooviga retseptid, mida hea perele süüa tehes ette võtta," ütleb Merle. "Olen igatsenud raamatut, mis mind ei pelutaks - ei oleks liiga peen ega lõhnaks liialt välismaa järele ning kust ma leiaksin oma perele uusi tervislikke argiroogasid ja säravaid pidupäeva lemmikuid. Sellist raamatut, kus ma näen sarnaste väärtushinnangutega, justkui oma suguharu inimesi, kelle firmaroogadest tahaksin tõesti igat toitu järele teha ja mille seast tekib mu perele uusi säravaid lemmikuid. Käib ju suurem osa pereelust just köögilaua ümber, olgu selles siis maitset, kirge ja lõbu!"

Novembris ilmuv raamat juhindub Kahvliahvi kokakooli ideest innustada lapsevanemaid kaasama oma lapsi toidu valmistamises. "Julgen väita, et see on esimene kodumaine kokaraamat, kus on omal kohal laste toiduste käte ja hoogsalt segamini söögilaua poeesia ehk lastega pere reaalsus," ütleb Merle Liivak.

Seotud lood:

"Valisime raamatusse põneva köögieluga pered, kelle toidulaud ja lapsi kaasav elustiil innustab meid ja kindlasti paljusid teisi. Olen saanud tohutult mõnusaid ideid, mida köögis järele proovida. Olen näinud pisipere kaasalöömise õhinat, mida loodan kogu südamest osata hoida ka oma lastel," ütleb Merle Liivak. Kokaraamatus esitleb oma lemmikretsepte kümme inspireerivat Eesti peret, nende seas näitleja Karin Rask koos jäätisemeistrist kaasa Rasmusega, Viljandis asuva Rohelise maja kohviku pererahvas Kaari ja Enn Onnid ning Indiast maitseid kaasa toonud ajakirjanik Elis Aunaste.

Retseptide seas on lihtsaid ja olulisi Eesti toite, nagu näiteks hapukurk ja juuretisega sepik; linnadžungli piknikul grillitud burger ja särtsakas oanuudlisalat; banaaniimed jäätise, muffinite ja leiva vormis; häbitult lihtsalt valmivad jääšokolaad ja jäätisetort; datlipalle-lihapalle ja mida kõike toredat veel!

Raamatu kujundaja on noor ja andekas Moonika Maidre, kes on ühtlasi kahvliahvikeste visuaalse identiteedi autor. Teos tuleb mahukas, kõvade kaantega, rohkete ilusate piltidega, kus on omal kohal ka toiduste käte ja elegantselt segamini söögilaua argipoeesia.

Anna hoogu! Kõik on oodatud Kahvliahvi kokaraamatule Hooandjas hoogu andma SIIN

Toetajatele pakutakse vastutasuks lisaks raamatule veel teisigi mõnusaid kingitusi.

Jooksvat infot leiab Kahvliahvide facebookilehelt

KOMMENTEERI!