Hingamisega saledaks: aita õige hingamisega oma keha "hapnikuleegil" põleda ja su seedeprotsess töötab tõhusalt ning ainevahetus on kiire!


Hingamisega saledaks: aita õige hingamisega oma keha "hapnikuleegil" põleda ja su seedeprotsess töötab tõhusalt ning ainevahetus on kiire!
Sügav hingamine saadab ajju signaale kehasse paisatud endorfiinidestFoto: depositphotos.com

Kui keha ei saa piisavalt hapnikku, jäävad rakud ilma vitamiinidest, mineraalidest ja aminohapetest. Sa tunned pidevalt nälga ehkki toiduportjonid aina kasvavad. Probleem pole väheses toidukoguses, vaid vajalikest toitainetest ilmajäänud rakud kannatavad ja nõuavad lisatoitu.

Et kaalust alla võtta, on vaja õigesti toituda ja piisavalt liikuda. See on ammu tuntud tõde. Kuid Patricia Grant toob oma raamatus "Hingamine hävitab liigsed kilod" veel ühe vajaliku sammu saledaks saamise ja saledana püsimise teel ja selleks on hingamine. Kas nii igapäevane asi kui hingamine aitab tõesti liigsed kilod hävitada?

Hapnik muudab nn oksüdeerumisprotsessi abil toidu ja vedeliku energiaks. Just sellest, kas su kehas jätkub piisavalt kütust ehk hapnikku sõltub, kas rakud toodavad energiat või moodustavad rasvalademeid. Kui hingad pinnapealselt, ei saa su rakud piisavalt hapnikku ning on sunnitud üle minema rasvade kogumise programmile, kuid sügav ja ühtlane hingamine muudab su keharakud rasvalademetest põletusahjudeks. Aita õige hingamisega oma keha "hapnikuleegil" eredalt põleda ja su seedeprotsess töötab tõhusalt ning ainevahetus on kiire!

Iga päev asendatakse kehas peaaegu 700 miljardit rakku uutega. Vanad rakud on toksilised ja need peab organismist eemaldama. Kui keha ei saa piisavalt hapnikku, võivad surnud rakud ja muud ainevahetuse jäägid kehast eraldumisega viivitada, nõudes tohutut energiakulu. See on sama energia, mida saaks kasutada toidu ümbertöötamiseks ja liigsest kehakaalust vabanemiseks.

Seotud lood:

Rahulik ja sügav hingamine on lihtsaim viis olla endaga ja oma kehaga kontaktis. Nii on võimalik aru saada, kas su keha vajab nälja peletamiseks tõepoolest süüa või on su nälg hoopis emotsionaalne - keha ja hing vajavad tähelepanu, tunnustust või puudutust.

Sügav hingamine saadab ajju signaale kehasse paisatud endorfiinidest. Endorfiinid kujutavad endast loodulikku narkootikumi, mis kutsuvad esile heaolutunde. Kui tunned end hästi, pole mingit vajadust sirutada kätt kartulikrõpsude või koogitüki järele.

Autor: Kadi Kütt

Allikas: Joogateraapia.ee

Vaata lisaks ka Jessica Ortneri raamatut "Lahendused koputamise kaudu - kaalulangus ja füüsiline enesekindlus", kirjastus Pilgrim

KOMMENTEERI!