Terviseamet ei leidnud doktor Riina Raudsikul süüd MMSi skandaaliga seonduvalt

 (1)
Terviseamet ei leidnud doktor Riina Raudsikul süüd MMSi skandaaliga seonduvalt
Doktor Riina Raudsikerakogu

Mullu septembris lahvatanud MMSi teemat käsitlev meediaskandaal tõi rambivalgusesse neljakümne aastase staažiga doktor Riina Raudsiku, kellele heideti ette seotust teemaga. Selle tulemusena viidi Jüri Tervisekeskuse suhtes läbi järelevalvemenetlus, kus terviseamet tuvastas, et MMSi ei ole Riina Raudsik kunagi inimestele tutvustanud ega andnud selle kasutamiseks ka soovitusi.

Äripäeva terviseportaal Terviseuudised.ee annab teada, et: "Ka tuvastas terviseamet, et tervisekeskuse juhatuse liige perearst Riina Raudsik kuulus küll Facebooki internetikeskkonnas MMS (Miracle Mineral Supplement/Miracle Mineral Solution) ja DMSO grupi liikmete hulka, kuid kemikaali MMS ei ole Riina Raudsik kunagi inimestele tutvustanud ega andnud selle kasutamiseks ka soovitusi."

Tänaseks on terviseameti menetlus doktor Riina Raudsiku suhtes lõppenud. Menetlus lõppes Jüri Tervisekeskuse OÜ-le ettekirjutuste koostamisega 21.detsembril 2015. aastal, mille kohta saab lähemalt lugeda portaalist Terviseuudised.ee.

Väga suurt huvi pakub terviseteemadest huvitatud lugejatele doktor Riina Raudsiku viimane raamat "Energiakriis. Keha häirekell. Millest saavad haigused alguse?", mis juba kuid troonib raamatumüügi edetabelite tippudes. Doktor Raudsik on raamatusse kirja pannud oma neljakümne aasta pikkuse arstitöö kogemused, millest peamised on elustiili puudutavad nõuanded: piisav puhta vee joomine ja tervislik toitumine ning liikumine ja stressi haldamine, lisaks seletab arst seda, miks energiakriis tähendab kudede liigset hapestumist, põletike teket ja autoimmuunhaiguste väljakujunemist.

Seotud lood:

Dr Riina Raudsik on pikaajalise kogemusega arst, keda meditsiinisüsteemis nimetatakse tihti kassiks, kes kõnnib omapead. Oma julgete väljaütlemiste pärast on teda palju hukka mõistetud. Teda on alati huvitanud terviklik tervishoid, kus tõenduspõhine meditsiin ja täiendavad tervenduspraktikad ning inimese enda vastutus tervise eest teevad ühiselt koostööd.

"Dr Raudsiku pihul on minu meelest pigem tegemist suure novaatoriga, kes aitab patsientidel leida õige tee, et oma hädadega nii pro- kui retroaktiivselt ise toime tulla. Kindlasti seisame meditsiinis nagu paljudes muudeski valdkondades täna murrangulise ajastu keskel ja iga uus lähenemine hirmutab, ent arengud just nii toimivadki," kommenteerib tema teost "Energiakriis. Keha häirekell" dr Raudsiku patsient Tiina Jokinen.

Allikad: Terviseuudised.ee, raamat "Energiakriis. Keha häirekell"

KOMMENTEERI!