Kanep perekonnas: kuidas aidata iseennast või oma lähedast?

 (4)
Kanep perekonnas: kuidas aidata iseennast või oma lähedast?
Foto: depositphotos.com

Viimaste aastate uuringud Eestis elavate noorte seas näitavad, et alkoholi tarvitamine on tugevalt vähenenud, aga samas suureneb hoogsalt erinevate ainete tarvitamine. Seekordne Vikerraadio "Peresaade" keskendub kanepile. Saatekülalised on pereterapeut Pille Kütt ja Annegrete Johanson programmist "Valik". Nad on kaks aastat toetanud noori, kes soovivad vähendada kanepit tarvitamist ja saada taas iseenda elu peremeheks.

Nõustamisprogramm "Valik" on noorele tasuta ja osaleja saab jääda anonüümseks. Nendest ei teatata politseile.

Narkootiliste ainete müük on maailmas üks kasumlikumaid ärisid. Tootmiskulud on madalad ja kasumimarginaalid on suured. Illegaalsete tootjate ja turustajate propaganda ning müügisurve on massiivne ja üha nooremad inimesed on sellest tänu sotsiaalmeediale mõjutatud.

Lisaks on kanepi suhtes hakanud levima müüt, et see on ainuke aine, mis ei tekita sõltuvust ja et tegu on vaat et tervisele kasuliku ainega. Seda reklaamitakse alternatiivina alkoholile.

Tõsiasi on see, et järjest rohkem eesti peresid on silmitsi faktiga, et keegi nende perest tarvitab keelatud aineid. See teeb ärevaks, midagi tarka ei osata selle teemaga peale hakata peale hurjutamise ja pahandamise.

Mõnes peres on see saladus avalik, kuid sageli ei pruugi pereliikmed sellest pikki aastaid teadlikudki olla. Lihtsalt noorega toimub midagi kummalist millest ei räägita.

Seotud lood:

See paneb paljud vanemad lõksu - kui otsin abi, kas siis ajan asjad veel hullemaks kui nad on? Kas automaatselt tuleb tegemist politseiga kui kusagil räägin, mis mind muretsema paneb? Mida ette võtta kui tuleb välja, et mulle kallis inimene on hakanud tarvitama narkootikume?

P.S. Kanepi tarvitamine, omamine ja müümine on Eestis keelatud.

Kuula Vikerraadio "Peresaadet" SIIT. Saatejuht on pereterapeut ja koolitaja Monika Koppel.

Loe lisaks: Emotsioonikeha puhastamine aitab vabaneda sõltuvustest ja leida endas armastus

5 toitu, mis tekitavad kokaiiniga sarnast sõltuvust

Nutivahendi liigne kasutamine süvendab depressiooni ja üksildust

KOMMENTEERI!