SUPERENERGIA TAIMEDEST: 10 ravimtaime, mis aitavad väsimuse vastu, annavad jõudu ja tasakaalustavad meelt

 (5)
SUPERENERGIA TAIMEDEST: 10 ravimtaime, mis aitavad väsimuse vastu, annavad jõudu ja tasakaalustavad meelt
Foto: depositphotos.com

Puhkuse ja töö rütmi harmoonia leidmine ei ole paljude jaoks sugugi lihtne ning veelgi keerulisem võib olla hea energiataseme säilitamine. Näib, et ööpäevas ei ole piisavalt tunde, et oma elu tasakaalu saada. Tõsi on see, et hea tasakaalu leidmine on võimalik ja saavutatav ning mõned taimed võivad sind sel teel aidata. Jäta vahele oma igapäevane erguti suhkru või kohvi näol, sest pikas plaanis kurnab see sind lihtsalt ära, vahendab Telegram.ee. Asenda need energiat andvate taimedega, mis toetavad su keha ja võimaldavad mõistusel töötada rahulikult, ilma ülemäärase stimulatsioonita.

Adaptogeenilised ehk keha tasakaalu parandavad ravimtaimed toetavad keha võimet stressifaktoritega toime tulla. Pidev stress kurnab immuunsüsteemi, aeglustab seedetegevust ja mõjutab hormonaalsüsteemi. Adaptogeenilised taimed on need, millel on keha funktsioone normaliseeriv toime, need ei põhjusta sõltuvust ega ülestimulatsiooni ega pidurda keha normaalseid funktsioone. Neil on üleüldine toniseeriv toime, mis suurendab vastupidavust kõikide füüsikaliste, keemiliste ja bioloogiliste stessifaktorite toime osas. Adaptogeenid tasakaalustavad meie keha hormonaalsüsteemi ja aitavad kohaneda muutuvate tingimustega, parandades immuunsüsteemi tegevust ja ergutades nii keha kui ka vaimu.

Traditsioonilises Hiina ja ajurveeda meditsiinis tuntud ravimtaimed taastavad tervisliku stressireaktsiooni. Kuid neid tuleb võtta õigel moel ja õiges annuses, mis sõltuvad sinu isiklikest vajadustest. Endale kõige sobivamate ravimtaimede leidmiseks tasub võimalusel konsulteerida spetsialistiga. Järgneb kümme tuntumat adaptogeenilist taime, mis võivad aidata sul leida rohkem energiat ja tasakaalu oma ellu.

KOMMENTEERI!