VIDEO: kehapsühhoteraapia ehk leebe bioenergeetika tervendav vägi


VIDEO: kehapsühhoteraapia ehk leebe bioenergeetika tervendav vägi
Foto: depositphotos.com

Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia meetod, hoopis maisem ja ratsionaalsem, kui meetodi nimetus seda arvata lubaks. Leebe bioenergeetika protsessi looja on dr Eva Reich, kes lõi oma teraapiasüsteemi oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reichi terapeutiliste tööde põhjal. Willhelm Reich on esimene, kes tõi keha käsitlemise psühhoteraapiasse ja avastas, et läbi keha lõdvestamise on võimalik lõõgastadaka psüühikat ja seeläbi lahendada mitmeid psühholoogilisi, emotsioonide ja traumadega seotud probleeme.

Kogu leebe bioenergeetika põhineb arusaamal, et on olemas nn eluenergia vaba vool, seda võivad mõjutada erinevad läbielamised (traumad) ja seeläbi tekib kehas turvis ehk kaitserüü, mis väljendab kas teadliku või alateadliku pingekoldena. Kaitserüü omakorda võib põhjustada haiguseid või ebamugavustundeid kehas.

Kuna Eva Reich puutus lastearstina kokku üle maailma paljude naiste ja laste probleemidega, leidis ta, et trauma lahendamine peab olema äärmiselt leebe ja turvaline, nii et see sobiks ka näiteks väikelastele või rasedatele. Ka terve täiskasvanu puhul annab sageli pehme ja leebe teraapia palju paremaid tulemusi kui invasiivne või agressiivne traumatöö. Dr Eva Reichi tehnikate hulka kuulub kümneid meetodeid, mis annavad võimaluse leida just konkreetsele kliendile sobivaim ja tõhusaim teraapiaviis.

Seotud lood:

Vaata Leebe bioenergeetika videot dr Eva Reichi õpilase ja tema tööde edasikandja Richard Overlyga. Eestikeelsete subtiitrite avamiseks kasuta subtiitrite keelevaliku nuppu.

Vaata lisainfot Tallinnas toimuva leebe bioenergeetika kursuse kohta SIIT.

KOMMENTEERI!