Ajurveeda on rakenduslik upaveda igavikulisi teadmisi koondavast neljast veedast, millest kõige olulisem on Rigveda. Ülekantud tähenduses võib neid mõista kui tõe teadmise pühakirju, mille uurimiseks ei piisa siiski ainult lugemise oskusest. Suusõnal edasi antud ja lõpuks kirja pandud värsid suutrad arvatakse ulatuvat enam kui viie kuni kümne tuhande aasta taha, kuigi nende eelnev olemasolu on siiski ajatu. Nii nagu kõrgema poeesiaga ikka, läheb arusaamiseks tarvis intuitiivset taipamist ning väga head tõlgendamisoskust. Esmakirjed veedadele pärinevad Indiast, Himaalaja mägedest ning on olnud suuremate tuulte ja tormide eest püha tulena hoiul üliteadvust omavate rishi'de teadvuses ning sealsetes pühapaikades - vastupidiselt mitme teise kultuuri sarnastel printsiipidel toimivatele pärimuslikele õpetustele, mis on keeruliste aegade hämaruses järjepidevuse puudumise tõttu hävinenud. See ei tähenda aga sugugi, et ka neis ei oleks peidus samast allikast pärinevad ajatud looduse tarkused.
Ajurveeda kõige lihtsam algoritm põhineb puhtal füüsikal ehk looduses eksisteerival viiel elemendil: ruum, õhk, tuli, vesi, maa.
Kõik, mis toimib suures plaanis makrokosmose tasandil, toimib samamoodi väikeses plaanis mikrokosmose tasandil. Needsamad elemendid universumis on olemas igas väikseimas rakus inimese või mistahes muu elus või eluta olendi geneetilises koodis. Nii nagu õues, nii ka põues. Loodusteadus ja filosoofia lähtuvad samast allikast, olles ühtlasi algse ehk omas tähenduses puhta tõe väljenduseks. Puhas tõde ei vaja kunagi tõestamist, vaid taipamist. Kes tuleks selle peale, et hakata teaduslikult tões- tama, miks kevadel pungad puhkevad ja sügisel lehed langevad.
Mitmed tunnustatud teadlased on kinnitanud kvantfüüsikal põhineva maailmapildi kokkulangevust veedadega. Viimase instrumendid on oluliselt peenemad ja neid ei piiritle aeg. Statistilise analüüsi asemel on kasutatud aastatuhandete pikkust individuaalsete seoste omavahelise toimimise jälgimist. Enamik tänapäeva teaduse avastustest on veedade iidsetes pühakirjades juba ammu ära kirjeldatud. Teoreetiliselt ka näiteks Skype, mille tehnoloogia põhineb puhtal loodusteadusel. Idee seisis universumi igavikulistel riiulitel senikaua, kuni see ühel heal päeval geograafilises punktis Eesti üles nopiti. See on väga lihtsustatud näide, selgitamaks, miks ajurveeda ei ole India, nagu Skype ei võrdu oma olemuselt Eestiga.
Ajurveeda ei ole sündinud klassikalises laboratooriumis eri katsete analüütilise tulemina nii, nagu see on moodsas teaduses. Loodus ja kosmiline teadvus laiemas tähenduses kaasab lisaks piirideta intuitiivse aspekti ning vaatlusteks kasutatav laboratoorium on puhas loodus ise. Siin peituvad ka kõik viimse detailini lihvitud individuaalsuse saladused, mida moodsal teadusel ei ole puhtpraktilistel põhjustel võimalik arvesse võtta.
KOMMENTEERI!