Tõhus joogateraapia: miks soovitavad arstid tervenemiseks seda iidset praktikat?


Tõhus joogateraapia: miks soovitavad arstid tervenemiseks seda iidset praktikat?
Joogateraapia on tõhus tervenemist toetav meetoddepositphotos.com

Jooga on materiaalsete tõendite põhjal vähemalt 4000 aastat vana õpetus. Joogateraapia on joogasüsteemi terviklik käsitlus, mille eesmärgiks on inimeste kannatuste leevendamine ja millest füüsilised harjutused on vaid üks osa, see on võimalus heita pilk jooga sügavasse, holistilsse ja individuaalsesse maailma. Joogateraapia kui protsessi käigus toimub eneseväestamine: oma peitupugenud sisemine vägi ehk elujõud pannakse taas tööle.Tuntud teletähe Oprah saates kirjeldati joogateraapia olemust.

2011. aasta oli Jacquelyn Jacksoni jaoks tema elu kõige traumaatilisem aeg. Ühel ilusal hommikul sattus ta sündmuste keskele, kus tema läheduses tulistati surnuks 18 inimest. Sellest sai alguse post-traumaatiline stressisündroom, millest ta sai küll jagu psühhoterapeudi abiga, kuid saatusel oli veel midagi varuks. Vähem kui aasta hiljem suri tema noorem vend. Jacqueline tundis, et vajab toetuseks midagi enamat.

Lootusetuna sattus ta joogateraapia online-toetusgruppi, kus jagati abi inimestele, kes vaevlesid ärevuse, leina ja traumade käes.

"Joogateraapia ei ole ainult asendid," seletab joogaterapeut Janice Gates. "Me kasutame joogateraapias kõike - hingamist, heli, visualisatsioone, meditatsioone ja seda kõike rätsepatöö ja ülima individuaalsuse põhimõttel."

Seotud lood:

Üks Gatesi klient, neljakümnendates naine oli juba pikemat aega kannatanud depressiooni käes, kuid tema füsioloogiline eripära ei võimaldanud tal võtta antidepressante. Gates töötas tolle kliendiga igapäevaselt. Ühel päeval, kui naine oli ärev, lasi Gates tal teha harjutusi seistes ja ette painutades, et ta "maanduks" ja lasi tal välja hingata, et ta rahuneks. Kui naine oli depressiivne, lasti tal teha harjutusi, mis olid seotud taha painutamise ja sisse hingamisega - need harjutused on spetsiaalselt mõeldud selleks, et anda kliendile rohkem energiat. Pool aastat hiljem ei kannatanud naine enam pidevate raskete meeleoluhäirete all, vaid need tabasid teda ülimalt harva. Oma uuesti leitud energia - ja ajaga - on ta hakanud tegelema lastele maalimise õpetamisega, milleks eelnevalt tal polnud jõudu ega tahtmist.

Kuigi joogateraapia mõju alles uuritakse, on mitmed lääne meditsiini arstid hakanud mõistma, et joogateraapia suudab olla ideaalseks täienduseks ka nn tavaravile. Psühhoterapeut Jack Obedzinski arvab, et joogateraapia võib olla äärmiselt kasulik viis, mis aitab inimesi, kellele lihtsalt rääkimine võib jääda väheseks - keha ja meele ühendamine võib anda suurepäraseid tulemusi, mis ei välista hiljem traditsioonilise psühhoteraapia kasutamist.

Jackson meenutab, et oli aegu, kui ta sisuliselt hüperventileeris end ärevuse tõttu. Aga joogateraapia abil sai ta mööda sujuvat, aeglast ja sobivat teed mööda leida meetodid oma emotsioonide kontrollimiseks ja ta ei pidanud enam koheselt reageerima, kui mõni tunne pead tõstis. Peale mõnda teraapiat ei pidanud Jackson isegi kasutama enam meditatsiooni magama jäämiseks.

Allikas: Oprah.com

Sel nädalavahetusel, laupäeval, 17. ja pühapäeval 18. oktoobril Tallinnas toimuva joogateraapia kursuse kohta saad lugeda SIIT

KOMMENTEERI!