Soovid elada terve ja õnnelikuna 100-aastaseks? Siin on sulle selleks kümme nippi

 (2)
Soovid elada terve ja õnnelikuna 100-aastaseks? Siin on sulle selleks kümme nippi
Ela pikalt ja õnnelikultdepositphotos.com

Vanadusele vastu seisma hakata ei ole kunagi hilja. Inimese organism on oma suurte reservide, taastumise ja isetervenemise võimega alati valmis kaasa lööma ja seda igas eas. Vananemise peatamine ja ka juba ilmnenud elueaga seotud haigustest lahtisaamine parandab tervist ja pikendab elu.

Teadlased on tõestanud, et rakk omaette on surematu, kui tema ümber on alati puhas keskkond ja kui ta saab kätte kõik vajalikud toiteained. Kui inimene aitab selliselt paljusid oma organismi rakke (eelkõige õige toitumise organiseerimisega), siis pikk elu oleks tunduvalt kergemini saavutatav.

Siin on kümme nippi, mis aitavad tuua pika eluea:

1. Korrapärane regulaarne ja jõukohane füüsiline tegevus musklite kaudu stimuleerib efektiivselt tervet organismi vanaduse pealetungile vastu seisma. See taastab musklite massi vere ja lümfi normaalse liikumise tagamiseks ja põletike tekke vältimiseks organismis. Isegi 5-10 minutit sportlikku tegevust päevas kutsub esile kasvuhormooni eraldumise. Liikumisvaegus kiirendab oluliselt vananemist!

2. Veetarbimine peab olema normi kohane - eakate inimeste kehas aastast aastasse väheneb vee hulk. Ealiste haiguste olemasolul fikseeritakse alati veepuudus organismis. Vesi aeglustab neuronite vananemist. Veepuudus organismis kiirendab oluliselt vananemist.

3. Toidus peab alati olema kuni 75% aluselise reaktsiooniga ja ainult 25% happelise reaktsiooniga toitu. Organismi happelisus kiirendab vähi teket! Toidu valikul arvestada alati organismi ealisi muutusi ja vajadusi. Näiteks peale 50. eluaastat peab menüüs olema sagedamini kala. Vältida tuleb ka liigsöömist. Siis keha rakud saavad vabamalt ja aktiivsemalt töötada ning kiiremini uueneda. Vananemine aeglustub (32%) tunduvalt, kui inimene tarvitab regulaarselt vähekalorilist toitu (20-30% vähem kui tavaliselt).

4. Peab olema alati huvi elu vastu, inimesel peavad olema kindlad sihid ja eesmärgid, peab hoolitsema rohkem oma perekonna ja lähedaste eest, mitte muretsema tähtsusetute asjade pärast, elama peab käesolevas ajas, mitte oodates vanadust ja mõeldes sellest jne. PS.Teadlik ja õige elamine kaitseb depressiooni tekkimise eest.Inimene peab olema hõivatud mingi tööga või jõukohase hobiga - need on põhilised elupikendajad. Arvamine, et vanadus ja pensionile minek on vabadus mitte midagi teha, ei vii pika elueani.

5. Tuleb õppida arukalt puhkama, positiivselt mõtlema, regulaarselt andma organismile mõnu, võimalust tunda rõõmu ja püüda isegi halvast olukorrast tulla välja õnnelikuna PS. Õnnelikud inimesed vananevad palju aeglasemalt!

6. Toitumisel tuleb alati tarbida küllaldaselt antioksüdante, põletikuvastaseid ja regenereerimist kiirendavaid aineid, biostimulaatoreid, adaptogeene, ensüüme sisaldavaid produkte ja taimi (näiteks kukehari, võilill, aloe, teeleht, kalanhoe, kuldjuur, ristikhein, till, nõges, hapuoblikas). "50% seedimisele kulutavat energiat hoitakse kokku, kui toit on naturaalne ja töötlemata - sest toitu töötlevad ka koos saabuvad ensüümid" - akadeemik A. Uglev. Jälgida tuleks, et tarvitatavas toidus oleks alati küllaldaselt (normi kohaselt) järgmisi mineraale ja mikroelemente: kaltsium, fosfor, vanaadium, kaalium, jood, räni, boor, magneesium, alumiinium, fluor, väävel, raud, koobalt, tsink, vask.Ainete defitsiit kiirendab oluliselt vananemist!

7. Stresse pole vaja karta, nendest on vaja lihtsalt rutem lahti saada. Teadlased on välja uurinud, et mõõdukad ja lühiajalised stressid stimuleerivad rakkude taastumist ja tõstavad kaitsesüsteemide taset, seega pikendavad elu. See inimene, kes elab enda suhtes kartuseta, elab kauem.

8. Hoolitseda hästi aju eest, et viimane ei saaks kahjustatud, oleks alati elujõuline ja tegutsemisvalmis. Varusta teda toiteainetega energia saamiseks ja vajalike ainete sünteesiks. Iga päev tasub olla uudishimulik, varustada aju uute teadmistega või anda ajule lahendamiseks uusi ülesandeid (uue keele õppimine, peast arvutamine, luuletamine, regulaarselt iga hommikuliselt/päevaselt uued toidud jne). Enne magamaminekut tuleks alati tuletada endale meelde, milline töö jäi pooleli ja kuidas seda homme lõpetada. Tänapäevane üleliigne koormus (haigused, läbielamised, süütunne tervisliku eluviisi ja toitumise nõuete eiramisest) ajule, veel eriti siis, kui viimane on "abitu", vähendab inimese elupikkust kuni 20 aastat!

9. Tagada kõik vajalikud tingimused heaks ja küllaldaseks uinumiseks ja väljamagamiseks. Tuleks minna 1-2 tundi enne keskööd magama, magada jahedas, pimedas toas ja värske õhu juurdevooluga. Ainult sellisel juhul saab organism efektiivselt vastu seista vananemisele, tegelda regenereerimisega ja iseravimisega.Väljamagamatus on põhiline takistus pikaelu tagamisel!

10. Organism ei peaks kunagi puudust tundma värskest õhust (palju hapnikku, vajalik niiskus ja puhtus) ja päikesekiirtest. Moodusta reegel -iga päev isegi mittepäikesepaistelisel päeval viibida vähemalt 30-60 minutit värskes/värskemas ja puhtas õhus!

Allikas: Remedyway.ee

KOMMENTEERI!