Mari Metsalliku nipid, kuidas saada pikad, tihedad ja läikivad juuksed

 (2)
Mari Metsalliku raamatu esitlus
Mari MetsallikFoto: Karl Anders Vaikla

Alati, kui ma kirjutan või annan nõu juuste kasvatamise kohta, öeldakse mulle, et asi on geenides ja kui pole antud, siis pole midagi parata. Siis võid juukseid parimal moel hooldada, kõige tervislikumalt süüa, neid kõikide kahjustuste eest hoida, aga nad ei kasva ikkagi. Võin ausalt öelda, et kümme aastat tagasi arvasin ise ka sama. Ma ei pööranud suuremat tähelepanu juustele. Mu juuksed olid lühikesed ja alates mingist pikkusest (umbes rinnani), muutusid need hõredaks ja murdusid. Arvasin, et ju see on siis minule "antud" pikkus, kuna ka kellelgi teisel minu peres pole pikki ega pakse juukseid, kirjutab Mari Metsallik oma kodulehel Marimetsallik.com

Kõik see muutus hetkel, kui ma otsustasin iseenda sees, et ma soovin endale pikki ja terveid juukseid ega pole nõus selle mõttega nagu ma ei saaks ise valida täpselt milline ma olen.

Nüüdseks on ka teaduslikult tõestatud, et geene on võimalik muuta ning need ei määra meie elu, tervist ega välimust.

Kõik, mis loeb, on see, kuidas me ise end näeme, kuidas me end iseeenda sees tunneme.

Küsi endalt esmalt, kuidas sa mõtled oma juustest? Kas sa mõtled neist nii nagu meid kõiki on õpetatud, et juuksed on kõigest surnud kude, või näed sa juukseid osana oma elavast kehast?

8 aastat tagasi ja praegu. Kõik ei olene toitumisest, vaid mõtlemisest.

Seotud lood:

Mõned peamised punktid, et juukseid kasvatada:

  • Kõige tähtsam: ma otsustasin, et minu juuksed kasvavad pikaks ja terveks. Ma näen juukseid millegi väga erilise ja tähendusrikkana.
  • Minu elus ei ole stressi (kuna ma olen nii otsustanud).
  • Ma hakkasin juukseid igapäevaselt ülespanduna kandma. See on väga oluline, kuid tuleb teha vahet juukseid lõhkuvatel soengutel ning kaitsvatel soengutel. Googelda "protective hairstyles". Kaitsvad soengud hoiavad juukseotsad tervete ja tihedatena.
  • Ma sõin ainult toortoitu ning paastusin toorõunamahlaga. Väga palju värsket rohelist ning metsikuid, puhtaid taimi loodusest. Söön absoluutselt iga päev värsket rohelist.
  • Ma ei shampoonita juukseid (kui kasutate shampooni, pidage meeles, et see on loodud peanaha puhastamiseks, ärge laske shampooniveel läbi juuksepikkuse joosta, see kuivatab juukseid.)
  • Õige hooldamise viis vastavalt juuksetüübile ja -poorsusele.
  • Ma ei lõika juukseid. Meile soovitatakse olenemata juuste seisukorrast neid korrapäraselt (paari kuu tagant) lõigata. Kuid mõtle sõnumile, mille sa sellega juustele annad: ma ei soovi, et mu juuksed kasvaksid pikaks, sest lõikan neid korrapäraselt lühemaks.
  • Kaks parimat toidulisandit juustele tulevad ajurveeda maailmast: ashwagandha ja amla. Need on adaptogeenid, mis aitavad meie kehal olla tasakaalus ja hoida eemal stressi. Need toetavad neerupealseid ning tulemuseks on kaunid juuksed.
  • Ma armastan oma juukseid. Ma kammin neid õrnalt, lasen oma mehel neid kammida ja punuda ning lapsel enda pead silitada. Kannan oma juukseid lahtisena oma mehe ees. Nii kasvavad juuksed tugevad ja elujõulised, kuna on täidetud energiaga.

Autor: Mari Metsallik

Allikas: Marimetsallik.com

Loe lisaks: Armastuse tunne on kõige suurem tervendaja

Holistiline terapeut annab nõu: 10 tarkusetera naise tervise hoidmiseks

Lihtne harjutus harmoonia ja tasakaalu taastamiseks kogu kehas

Kuidas toetada keha loomulikku taastumisvõimet sobiva toitumisega

KOMMENTEERI!