Kõhuhingamisega saad stressist vabaks

 (1)
Kõhuhingamisega saad stressist vabaks
hingaminedepositphotos.com

Kui päike käib oma ringi madalamalt ja töölt kojutulek jääb pimeda kätte, hakkavad inimesed kurtma väsimuse ja tülpimuse üle. Arsti juures targemaks ei saa, sest vereproovid on korras ja organismis mingeid häirivaid muutusi ei leita. Ometi on pidev väsimus, kurnatus ja tülpimus märgid elujõu kadumisest, kriisist keha energeetikas.

Sellises olukorras on kõige mõistlikum aeg maha võtta ja järele mõelda, milline valdkond su elus võtab rohkem energiat kui annab: mitterahuldavad töötingimused, kehv läbisaamine kolleegiga, närvesööv lähisuhe, kärisev füüsiline tervis või närune rahaline seis? 

Et siin abi saada, on õige mitu võimalust - võid alustada jooga või tai chi treeningutega, õppida mediteerima, külastada terapeuti või rääkida sõbraga. Ent kõige kiirem viis energia taastamiseks on ÕIGE HINGAMINE.

Kas me siis ei oska hingata? Tõepoolest, paljude inimeste puhul on kiire ja pinnapealne hingamine muutunud igapäevaseks. Koolis on meid õpetatud kõhtu sisse tõmbama (nii näeb ju saledam välja!), pinges kõhuga ei ole aga võimalik vabalt hingata. Oleme harjunud igapäevase emotsionaalse pingega ega pane enam tähelegi, et ka keha on niiviisi pinges ning hingamine seetõttu katkendlik ja pinnapealne või puudub hoopis. 

Seotud lood:

Siin on väga lihtne nipp, mida tasub igal hetkel meeles pidada: hingata tuleb nii, et kõht liigub hingamisega kaasa. Istu sirge seljaga, hoia pea püsti ja õlad vabad. Kõht on pehme ja pingevaba. Pane üks käsi kõhule. Hinga sügavalt nii, et sisse hingates liigub kõht ette, välja hingates tagasi selgroo poole. Nii suudad vaid paari teadliku hingetõmbega oma väsinud keha ja äreva meele rahustada. Muuda selline kõhuhingamine igapäevaseks harjumuseks!

Autor: Kadi Kütt

Allikas: Joogateraapia.ee

KOMMENTEERI!