Igas koletises on peidus prints ehk transfiguratsioon

 (1)
Igas koletises on peidus prints ehk transfiguratsioon
Igas mehes võib peituda printsdepositphotos.com

Käisin täna lastega kinos vaatamas filmi "Kaunitar&Koletis". Teada tuntud muinasjutt sellest, kuidas ilusa neiu armastus muudab koletise tagasi ilusaks kuningaks. Ilus muinasjutt, kas pole? Kuid nii mõnigi meist on kogenud, et vaatamata konna pidevale suudlemisele ei taha ta kuidagi printsiks muutuda. See film meenutas mulle miskit, mida ma õpetan Tantra kursustel ja mida kutsutakse transfiguratsiooniks.

Transfiguratsiooni mõiste tuleb Kristlusest ja loost, kus Jeesus viis oma õpilased Tabori mäele ja paljastas seal oma jumaliku olemuse. Meie jumalik olemus on tegelikult meis kõigis olemas, kuid tänu sellele, kuidas me oleme ühiskonnas kasvanud, ei paista see välja ja me ei oska seda ka teistes näha ja otsida. Lihtsam on alati hukka mõista. 

Transfiguratsiooni põhimõtteks on vaadata ja tunnetada teist inimest südamega ja mitte silmadega, läbi sadade filtrite, mida meie meel sinna on seadnud. Ilma transfiguratsioonita pole Tantrat. See tähendab näha oma kaaslases tema puhast hinge, sest hing on ja jääb alati puhtaks. Hinge tasandil pole ego. See tähendab näha igas naises jumalannat ja igas mehes jumalust. Kellele jumala sõna ei meeldi võib selle asendada Universaalse Nais- ja Meesenergiaga. 

Transfiguratsioon selgitab meile, et see, millisena me näeme elu või teisi inimesi, see saab ka meie reaalsuseks. Kui me näeme kõike tumedates toonides, siis seda peegeldab meile ka meie igapäevaelu. Tegelikult on kõikides olukordades ja inimestes peidus puhas jumalik armastus. Ja läbi selle armastuse, läbi selle, kui inimene avab oma südame ja tuleb tingimusteta armastusse, on võimalik kõik oma elus ära muuta. 

Filmis "Kaunitar&Koletis" on see sõnum väga puhtalt edasi antud, kuid miks on seda igapäevaellu nii raske rakendada? Lapsepõlv, millest saab alguse meie sisemaailma kujunemine, on tavaliselt paljudel meist olnud raske. Lapsepõlves saab alguse üks meie peamisi väärtusi, mis on vajalik selleks, et teisi armastada: enesearmastus. Ma ei ole siiani kohanud veel kedagi, kes ennast tõeliselt armastaks. Siinkohal ei tohi me ajada segamini inimest, kellel on äärmiselt suur ego, nemad ei armasta ise ennast, vaid on tavaliselt sisemiselt kõige rohkem katki ja nende suur ego on lihtsalt selleks, et varjata tohutut sisemist valu. Selleks, et egost vabaneda, on vaja õppida armastama tõeliselt ja see tähendab, et Sa oled valmis oma kaitsed maha võtma ning avama ennast võimalusele, et see võib valus olla ja et meie armastusele ei pruugi tulla esialgu samaväärset vastuarmastust. Miks ma ütlen esialgu, sest Universumil on komme meid proovile panna. Kui ma tõesti soovin ennast täielikut avada ja laskuda tingimusteta armastusse, siis on vaja läbi käia test, kas minu muutus on tõeline või on see ainult pinnapealne. Tantra üks kõrgematest eesmärkidest on jõuda armastusse, mis tuleb südamest. 

See tunne, mida valdav osa inimesi peab täna armastuseks, ei tule kaugeltki mitte südamest. See tuleb peamiselt meie teisest energiakeskusest. See on armastus, mis tahab omada ja kontrollida ning kus on palju suhtumist: Mis mina sellest saan? Armastus, mis tuleb südamest, ei sea piire ega tingimusi ja on usaldav. Armastus südamest ütleb, et ma olen õnnelik siis, kui Sina oled õnnelik. Kuid taust, millest me tuleme, ei lase meil sellesse armastusse minna. Me oleme saanud elus palju haiget ja ego on selleks, et meid kaitsta ning hoida meid eraldatuses. 

David Deida jutustab oma raamatus imelise loo naisest, kes jalutab öösel New Yorgis läbi Central Parki. Öösiti on see üsna ohtlik koht ja äkitselt ilmub välja mees, kes võtab naise kinni ja hakkab teda vägistama. Naine jääb oma vägistajale otsa vaatama ja ütleb: "Kõik on hästi, ma armastan Sind". Kui naine on seda korranud mitmeid kordi, peatab mees oma tegevuse, istub maha ja ütleb talle: "Isegi minu ema pole mulle seda kordagi öelnud". Mees palub naisel ennast riidesse panna ja ütleb: "Las ma saadan Sind koju, et keegi ei saaks Sulle enam liiga teha". See on jutt armastuse jõust. Siin peitubki tõeline jõud ja eriti just naistes. 

Ütlen alati oma naisklientidele: astu oma tõelisse naiselikku jõudu, mis avaneb läbi armastuse. See on kõige võimsam jõud siin maailmas, sellega saab liigutada mägesid, meestest rääkimata. Kui inimesed alustavad oma teekonda Tantras, siis üsna pea ilmneb suhetes fenomen, mis võib nende kogu senise elu peapeale pöörata. Nimelt kõik, mis on Sinu sees, mis Sind enam ei teeni ja segab Sinu teekonda puhtasse armastusse, hakkab pinnale tulema. Kõik hirmud, millel põhinevad teised negatiivsed tunded: viha, raev, armukadedus jne., tulevad esile. Inimeste jaoks, kes seda endale ei teadvusta, võib suhe nii raskeks minna, et nad ei saa aru, mis toimub. Toimub see, et on aeg endale otsa vaadata. Sina peegeldad ideaalselt oma partnerile teda ja tema peegeldab Sulle Sind. Tihti on iseendale otsa vaatamine nii raske, et lihtsam on ära põgeneda. Siis torm vaibub, kuid kuna muutust pole toimunud, siis järgmises suhtes üldjoontes kas hakkab kõik otsast peale või elatakse ignorantsuses ja maetakse kõik pinna alla. Mis viib tavaliselt suurte tervisehäireteni. See on kõige olulisem koht, see ongi see koht, kus tuleb sisse see armastus, millega on võimalus kõik ära muuta. Koletisest saab prints või printsess, vahet pole, kui üks pool suhtes või siis mõlemad koos suudavad välja tulla oma hirmudest ja vabaneda oma valust, et siis koos terveneda ja tervelt edasi minna puhtasse armastusse. Sel hetkel, kui on kõige raskem on mul kaks võimalust: kas ära jalutada või hakata vaatama oma kaaslast teda transfigureerides ja vaadates teda oma südamega ilma filtriteta. Pannes kõrvale kõik valu, mis on minu sees ja usaldades, et see teekond on minu jaoks turvaline ning, et isegi kui ma saan veel kord haiget, siis viib see mind ainult lähemale tingimusteta armastusele ja vabadusele minu hinges. 

Kui Sa astud vastu oma suurimale hirmule, siis läbi selle saad Sa vabaks. See pole lihtne ja nõuab tohutut jõupingutust ja palju endaga tegelemist. Oluline on otsida abi õigetest kohtadest ja mitte karta abi paluda. Ainult tugevad inimesed julgevad abi küsida. Ise haiget saanud inimesed teevad haiget teistele inimestele. See on suur nõiaring ja sellest välja murda on võimalik ainult teadlikkusega. On vaja hakata endaga teadlikult iga päev tööd tegema. Selle asemel, et suhtest minema joosta, on parem alguses paigale jääda ja anda endast kõik, et astuda samme tõelise armastuse poole. Kui Sinu kaaslane sellega kaasa ei tule ja Sina suudad siiski endas muutuse läbi teha, oled Sa vaba minema ja kogema midagi sellist, mis on harmoonias Sinu sisemaailmaga. 

Ärgem usustagem, et kõik kogemused, mis meid elus ootavad on võrdsed sellega, mis toimub meie sisemaailmas. Kui me ise ennast ei armasta ja ei usu, et me oleme väärt olla teiste poolt armastatud, siis see on just täpselt see kogemus, mida Sa ka iga päev koged. Nii kaua, kuni Sa oled väsinud sellest ja tead, et nüüd on aeg sellest ringist välja murda ja hakata ennast ise armastama ning, et Sa oled väärt elus ainult kõige paremat. Ära usu mitte kunagi mitte kedagi, kes ütleb Sulle midagi vastupidist. Sina oled kõige tähtsam alati ja Sul on turvaline ära lõhkuda oma müürid ja lasta sisse puhas armastus. Kõik me igatseme seda puhast armastust aga kuidas saab Ta meieni jõuda, kui me oleme kaitses ja ümbritsenud ennast kõrgete müüridega. Me ei tunne armastust ära ka siis, kui me talle otsa jookseme. Miks on alati muinasjuttudes naine see, kes päästab mehe oma armastusega? Sest see ongi üks naistele antud imelistest ülesannetest: päästa oma prints läbi puhta ja tingimusteta armastuse. See on üks suurimaid kinke, mida te oma mehele anda saate. 

Kui te täna koju lähete ja vaatate oma kaaslast, siis mõelge nende asjade üle, mis teid häirivad ja mis võiksid olla need kohad, mis vajaksid lihtsalt puhast armastust. Olge empaatilised ja hakake analüüsima, kuidas ma saan anda talle rohkem. St Francis on öelnud: "Läbi andmise antakse meile". Mida rohkem te hakkate armastust andma, seda rohkem saate ka ise armastust tunda. Esialgu on vaja suurt kannatlikust ja tõelist iseenda muutumise soovi. Koletiseks pole mitte teine inimene, vaid kõik, mis on meie sees, mis ei tule armastusest. Kui naine soovib avada oma naiselikkust, siis üks võimas praktika ongi transfigureerida kodus olev mees printsiks. Näha teda ainult läbi oma südame ja hakata seda talle ka iga päev oma sõnadega edasi andma. Kui kedagi iga päev kiita, siis varsti tekib tal tahtmine olla just selline, millisena teda nähakse. Kui Sa räägid talle, et ta on kole paks joodik, siis seda ta ka on. Kui talle rääkida, kui ilus ja imeline ja hea ta on, siis ta ka muutub selliseks. Ma tean, et on hetki, kus on raske leida midagi head. Otsige, kindlasti on midagi ja alustage väikestest asjadest. Kunagi ei saa olla liiga palju kiitust ja paitust! 

Ärge olge kitsi kiitmisega aga olge väga kitsi laitmisega. See lugu ei ole mõeldud nii, et ainult naised peavad seda tegema, kuid paraku on naistel suurem jõud seda teha. Sama kehtib ka meeste kohta. Armastage oma naine Jumalannaks ja te näete, milliseks muutub Teie elu. Väike elutõde multikast "Rio 2", "Õnnelik naine = õnnelik elu". 

Autor: Katrin Silman

Allikas: www.tripurasundari.info

KOMMENTEERI!