Daniel Odier: kirg ei ole ainult romantiline nähtus - see on elujõud


Daniel Odier: kirg ei ole ainult romantiline nähtus - see on elujõud
Kirg ja iha panevad meid väga hästi vibreerimaFoto: depositphotos.com

Daniel Odier, üks maailma väljapaistvatest tantra meistritest, räägib kirglikkusest, ihast ja hetkes kohal olemise tähtsusest meie eludes.

Kuidas oleks kohtuda tõelise tantra meistriga? Oleme palju kuulnud tantrast kui erinevatest praktikatest, mis meie armuelu elavdaks, kuid väga harva on meil võimalus minna sügavuti asja olemusse. Nüüd on sul võimalus teada saada, mida iidsed autentsed tantra meistrid õpetasid, kuidas oma kehasid ja elusid küllastada õndsuse, teadlikkuse ja avardumisega.

Daniel Odier on üks maailma väljapaistvamatest tantra meistritest Kashmiri Shaivismi traditsioonis, mille kõikehõlmavatesse praktikatesse on kaasatud kogu keha. Sul on võimalik avastada Kashmiri Shaivismi õpetuste lihtsust ja ilu ning teada saada, miks kogu oma olemuse (keha, meele, südame ja vaimu) integreerimine ja eraldatuse lõpetamine vabastab sind. Oma õpetustes räägib Daniel Odier miks naiselikkuse austamine on tänapäeva maailmas nii oluline ning miks kahe pooluse, mehelikkuse ja naiselikkuse ühendamine iga inimese sees on nii väärtuslik. Daniel kirjeldab elegantset Tandavat ehk iidset tantristlikku tantsu ning erilist Kashmiri shaivistlikku massaaži. Daniel räägib ka, mis on iha ja kirg ning miks tõeliselt kirglikud inimesed on erutavad, loomingulised ja romantilised.

Seotud lood:

Mis on Kashmiri šaivistlik tantra?

See püha traditsioon oli populaarne 8.-10.sajandil Kashmiris, kus oli palju suuri meistreid. 13. sajandil sai sellest salajane õpetus. Selles pole midagi keelatud ega allasurutud, vaid kasutatakse kõiki emotsioone, ihasid ja traditsioone, et teatud viisil vibreerida. Keskne mõiste on Spanda ehk vibratsioon, mis on nagu muusikainstrument. Selleks, et vibreerida enda olemusega, peame me praktiseerima spetsiaalset joogat, mida kutsutakse Tandavaks, mis on tantsuline liikumine. See on ilus müstiline tants, mis sarnaneb tai chile, kuid on siiski täiesti erinev sellest.

Spanda Karika jooga mõte on näha inimest tervikuna, ilma vastandumise ja eralduseta. Keha on täielikult minevikuga integreeritud. Me peame nägema keha, meelt ja emotsioone kui ühte tervikut. Jooga võimaldab taasühenduda, ilma, et ühtegi osa peetakse ebapuhtaks. Jooga eesmärk pole olla mees ega naine, vaid see ruum, kus kõik eksisteerib, kus mehelikkus ja naiselikkus on üheks saanud.

Teie õpetuses on oluline koht lühipraktikatel. Kas te räägiksite mõnest lühipraktikast, mida oleks võimalik ise proovida?

Lühipraktikad on Shaivismi traditsioonis väga tüüpilised. See põhineb faktil, et meel on kiire. Meistrid leiutasid praktika, mis töötab meelega samal kiirusel. Need praktikad on väga lühikesed ja kestavad 3-15 sekundit. Need praktikad on väga lihtsad ja keskenduvad käesolevale hetkele. Sa tunnetad kümne sekundi jooksul seda, mida sa hetkel teed, kogedes kõike, mida elul sulle sel hetkel pakkuda on. Sa teed seda iga päev, kuid need praktikad on iga päev erinevad, kuna elul on iga päev sulle midagi teistsugust pakkuda.

See võib olla midagi väga lihtsat, nagu näiteks tee joomine olles täielikult selles hetkes kohal ning tundes mõne sekundi jooksul lõhna ja maitset ning seejärel teha sama muude kogemustega päeva jooksul. Kui seda teha tihti ja korraga lühikest aega, siis hakkab maailm eksisteerima üha enam olevikus, kuna see on palju nauditavam. See on iidne, lihtne ja efektiivne praktika.

Lisaks võib veel välja tuua ühe lühipraktika, mis puudutab hingamist. Lihtsalt mõned korrad päevas teadlikult sisse ja välja hingata. Tuleb oma teadlikkus tuua hingamise juurde ja hingata täielikult sisse ning välja. Seda praktiseerides lubad sa ühel hetkel oma kehal minna tagasi spontaansusesse.

Need praktikad töötavad täpselt vastupidiselt osadele teistele praktikatele, kus peab ennast kõige heaga täitma, selleks et heaks joogiks saada. Nende praktikate abil võtame me täitmise asemel ära kõik, mida oleme minevikus endasse kogunud, et kogeda avarust endas. Kogu keha muutub avaruseks.

Kas te räägiksite natuke ihast?

Iha on oluline osa vaimsest teest, hoolimata sellest, et seda on alla surutud ja peetud ohtlikuks. Iha on hoopis elujõud, mis on ülimalt oluline. Kui me midagi ihaldame, siis sel hetkel, kui me saame selle, mida oleme soovinud, ei tundu see enam nii huvitav kui enne. Tihtipeale on just meie ego see, kes midagi ihaldab. Tuleb õppida ihaldama nii, et see oleks sõltumatu ühestki objektist.

Te olete rõhutanud massaaži olulisust inimese elus. Kuidas teha massaaži Kashmiri šaivistliku traditsiooni järgi?

Massaaž on nagu Tandava - tants kahe inimese vahel. Tuleb lasta kehal suhelda avarusega ilma tahteta, ilma emotsionaalse või füüsilise pingeta. Kui sinu käed või kogu keha suudab tõeliselt tantsida avaruses, siis sa suudad seda teha ka teise inimesega. Oluline on puudutus ja voolamine ja avarusse jõudmine. Seda me kutsume Kashmiri šaivistlikuks massaažiks. Tandava või massaaž võib sind täielikku õndsusesse viia.

Kas on võimalik olla kirglik suhtes olles?

Kirg ei ole ainult romantiline, see on elujõud. See muudab iga hetke uudseks, nagu sa oleks just äsja kohtunud selle inimesega. Suhe aga põhineb mälestustel ja minevikul. Kui sa suudad säilitada selle uudsuse, et sa tegelikult ei tunne seda inimest, siis sa võid elada sama inimesega 45 aastat koos, olles alati justkui esimesel kohtamisel, mis on kogu aeg põnev ja uudne. Kirg ei sõltu ühestki objektist, kirglikkus on sinu üldine olek ja see, et sa oled elevil kõigest siin elus ja ei hoia midagi tagasi. Sinu kirglikkus võib väljenduda muusikas, kunstis, tantsus, luules. Kõik, mis meid paneb teatud viisil vibreerima, on osa joogast. Kirg ja iha panevad meid väga hästi vibreerima, seega on need suurepärased viisid, kuidas joogat praktiseerida.

Kui naine sooviks praktiseerida Kashmiri šaivistlikke tantrapraktikaid, siis mida ta võiks teha, et kogeda rohkem orgastilisi kogemusi?

See on seotud oskusega olla hetkes kohal ja ühendatud kõigega, siis suudad sa sügavat sidet luua ka teise inimesega ja tunda vibratsiooni. See on sügav vastuvõtlikkus ja paindlikkus. Seda tuleb praktiseerida kõigis eluvaldkondades, mitte ainult seksuaalsuses. Kui nautida teejoomist täielikult hetkes kohal olles ja sellest saab seiklus, siis ka suudlusest saab seiklus. Kui aga teejoomine on igav tegevus, siis ei saa ka suudlusest midagi enamat oodata.

Kashmiri shaivism on midagi, mis aitab jõuda õndsusesse. Selles seisundis on täielik hetkes kohalolek, emotsionaalne vabadus, võimas emotsioon ja voolamine. Miski ei ohusta sind. Sa oled täielikult avatud kõigele, sest mitte midagi ei juhtu, mis ei pea juhtuma.

Daniel Odieriga ajas juttu Patty Tailor

Reedel, 20. oktoobril toimub kõrgema Kashmiri tantra ja Chan meistri Daniel Odieri õhtuseminar Armastus, Vabadus, Spontaansus ning tema unikaalne kursus toimub 21-22.oktoobril.

Loe lähemalt vikerkaaresild.org

Vaata õhtuseminari kohta lisa SIIT.

KOMMENTEERI!