Ma tunnen end oma peres nii üksi


Ma tunnen end oma peres nii üksi
Foto: depositphotos.com

Selle nädala Vikerraadio "Peresaates" räägib saatejuht Katrin Saali Saul pereterapeutide Jelana Põldsami, Monika Koppeli ja Tiit Kõnnussaarega isolatsioonist peresuhetes. Jututuks tuleb keeruline teema - miks tunnevad paljud inimesed end oma lähedaste keskel üksikuna.

Päris paljud inimesed on kogenud tunnet, kus tahaks ohata: "Ma tunnen end oma peres nii üksikuna! Inimesed on küll mu ümber olemas, aga näib, et me igaüks oleme justkui omas maailmas. Oleme ühes ruumis, aga me pole koos, me pole emotsionaalses kontaktis. Me räägime küll, aga mulle tundub, et mind ei mõisteta, et me pole samal lainepikkusel. Olen ma kellegi jaoks siin peres üldse päriselt oluline? Mul on tunne, et ma ei kuulugi päriselt siia....Suhted on kuidagi... kauged. Mul on tunne, et mu töö- või koolikaaslased saavad minust paremini aru, kui need inimesed, kellega ma elan ühe katuse all."

Nii võib end tunda laps vanemate suhtes, nii võivad tunda elukaaslased ja abikaasad.

Tänase saate teema on isolatsioon peresuhetes. Miks tunnevad nii paljud inimesed, nii noored kui vanad, end oma lähedaste keskel üksikuna? Kas üksindus on kaasaja probleem või inimsuhetega kaasuv paratamatu nähtus?

Saatekülalised on pereterapeudid Jelena Põldsam, Monika Koppel ja Tiit Kõnnussaar.

Seotud lood:

Saatejuht on Katrin Saali Saul.

Kuula saadet SIIT.

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Kuidas kehtestada suhetes piire ja reegleid?

Keskea rõõmud ja kriisid

Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Keerulised suhted õdede-vendade vahel

Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat

Kärgpere: lapse energeetilisi sidemeid bioloogiliste vanematega ei tohiks kunagi täiskasvanute egomängude pärast ohverdada

KOMMENTEERI!