Mida kõrgemale me oma vaimses arengus jõuame, seda enam mõistame, et partner ei olnud kunagi eesmärk omaette, vaid meie endi soov oli leida armastust ja selle me leiamegi enda seest, mitte teisest.
Kui palju on inimesi, kes on suhetes lihtsalt seetõttu, et mugavustunne on nii tugev, et enam ei taha ega julgegi eemalduda? See tähendaks ju taaskordset uuesti alustamist. Uuesti alustamine aga ei ole alati nii kerge.
Teadjanaine Kristiina Raie on öelnud, et tulevikus on harvemini esinevad nii öelda vajaduspõhised suhted, kus ollakse koos seetõttu, et kindlustada ennast materiaalselt või lapsepõlve emotsionaalsetest vajakajäämistest.
On öeldud, et suurem osa inimesi (kui mitte kõik), kes meie elus esinevad või meie elust läbi käivad, on meile juba eelnevate elude kaudu tuttavad. Sestap seovad meid nendega niidiotsad, mis viivad meid kui uurimisse süvenevat detektiivi, aina iseendale lähemale.
Ilus lapsepõlv saab alguse tugevast perekonnast ning sooja atmosfääriga kodust.
Vastsündinu, kuna ta on just siia maisesse ilma saabunud, on väga heas ühenduses oma hingega. Ta ei ole veel korjanud vanemate ja ühiskonna poolt peale mustreid ja uskumusi, mis teda piiraksid. Suurem osa lapsi on oma hingega tihedas ühenduses 4-5aastani, 7-ndast eluaastast (koolimineku east) võtab ego juba ohjad tugevalt üle. Vaja on tugevat eneseidentiteedi loomist, et koolis enda eest seista ja hakkama saada. Selleks ajaks on laps juba ennast defineerinud mingil määral siia maailma, mis talle meeldib ja mis mitte, millised on suhted tema vanemate ning sõpradega ning milliseks peab maailma.
Vaimsele teele asunud teavad, et tihti oli nende lapsepõlves valukohti, mil nad tundsid, et nad peavad väga pingutama, et teenida ära vanemate armastus. Olid justkui tingimused, mida pidi täitma, et tuua endani vanemate heakskiitu.
Me oleme korranud sellist mustrit läbi ajastute mitmeid sadu kordi, teadvustamata kui oluline on see, et meie lapsed teaksid, et nad on südamest vastu võetud ja aktsepteeritud, ükskõik milliseid valikuid nad ka ei teeks.
KOMMENTEERI!