Miks kardavad mehed ennast siduda?


Miks kardavad mehed ennast siduda?
Kui me oleme saavutanud tasakaalu eneses ja oma suhtes, oleme vabad andma armastust, kartmata sõltuvust, piiranguid või ennast kaotadaFoto: depositphotos.com

Kas naised ja mehed näevad armastust ja abielu erinevalt? Miks soovivad naised enamasti abielluda, kuid meeste jaoks on piisav ka lihtsalt see, et ollakse koos? Vastuse annab David Deida käsiraamat naistele meeste paremaks mõistmiseks "Sellised need mehed ongi".

Mehed väidavad, et armastada võib ka end kohustustega sidumata. Naised reageerivad sellele tavaliselt nii: "Mina armastan sind tõeliselt. Ära aja mulle seda teoreetilist jama. Sa kas armastad mind just praegu või sa ei armasta mind üldse. " Naine tahab konkreetset armastust. "Ära pea mulle neid vastikuid filosoofialoenguid. Ma ei tunne, et sa mind praegu armastad. Järelikult sa ei armasta mind."

Naine tahab teada, kas mees teda tõesti armastab või ainult kujutleb, et armastab. "Ma olen siin. Olen siin sinu jaoks. Armasta mind." Naine on siin, et armastada. Mees ütleb: "Ma saan aru, et sa tahad minu pidevat tähele­panu, aga kas ma pean siis kogu aeg sinu kõrval olema? Kas sa ei suuda olla õnnelik ja vaba?" See on mehelik armastuse õpetus. Mida täiuslikumad on meheliku ja naiseliku armastuse õpetused, seda enam nad lähenevad ja samastuvad. Tegelikult ei erine armastus ja vabadus teineteisest. Sellest hetkest alates, mil armastus on kõikehõlmav, vastupanuta ja vaba, ei ole mehelikkuse ja naiselikkuse vahel mingeid erinevusi. Tõeline armastus saabub siis, kui vabadus saavutab kartmatuse. Täiuslikus ühtekuuluvuses ja õnnes ei erine vabadus armastusest ja mehelikkus naiselikkusest.

Inimlikul tasandil on neil konkreetseid erinevusi. Mehelikkus suudab olukordi kõrvalt jälgida ja rõhutada olulist: Sa oled praegu õiges meeleolus. Mõtle armastusele. Praegu ei takista sind miski. Sa ei vaja seda ega teist. Sa ei vaja midagi. Lihtsalt meenuta armastust." See on mehelik kingitus. Naiselik kingitus on nagu kellahelin, armastuse meeldetuletaja. Ta ütleb: "Hei sina! Sa oled takerdunud oma teooriatesse, projektidesse, televisiooni. Ole minuga ja näita oma armastust. Just nüüd ja siin. Ma olen siin, et mind armastataks. Ma olen siin, et sind armastada." Naiselikkus kutsub mehelikkust elu ilust osa saama. Me vajame mõlemaid. Ilma täiusliku naiselikkuse ja mehelikkuseta me raugeme.

Üks naiselikke nõrkusi on mõel­da: "Enne kui ma ei ole abielus, enne kui mul ei ole pikaajalist intiimsuhet, ei ole minu armastus päris ja tõeline." Üks mehelikke nõrkusi on mõelda: "Kui me oleme abielus, siis ei ole ma enam vaba. Ma ei taha, et mu elu oleks piiratud. Ma ei taha sattuda püünisesse."

Kui me oleme saavutanud tasakaalu eneses ja oma suhtes, oleme vabad andma armastust, kartmata sõltuvust, piiranguid või ennast kaotada. Oleme vabad ja armastame. Kui meie armastus lõpeb homme, siis las lõpeb - aga täna me armastame teineteist. Kui meie armastus kestab kogu elu, on see tore - aga täna me armastame teineteist.

Allikas: David Deida "Sellised need mehed ongi. Käsiraamat naistele meeste paremaks mõistmiseks"

KOMMENTEERI!