Mida teha, kui su partnerile on tekkinud silmarõõm?

 (1)
Mida teha, kui su partnerile on tekkinud silmarõõm?
Armastus püsib pikalt kaua ja leegitsevana, kui sellele ei seata piireFoto: depositphotos.com

Inimese reageeringud määravad ära tema suhetes toimuva. Pikka aega kooselus olnud inimesed teavad, et peale nende partneri on ka nende jaoks teisi võluvaid inimesi, kes ühel või teisel ajahetkel satuvad nende ellu, et nendega koos midagi õppida. Kuidas reageerida olukorras, kui tead, et Su partnerile on tekkinud silmarõõm?

Selline ülesanne ei ole kergete killast, aga see õpetab meid kõiki kõrgemalt ning sügavamalt tasandilt armastama. Tüüpiliselt, mida naised teevad on see, et nad sulgevad oma ehitatud armastuse ruumi, väljendades sellega oma pahameelt, just nagu mees oleks käitunud valesti. Samas ei saa ükski naine väita, nagu talle poleks ükski teine mees peale tema enda mehe tähelepanu pööranud. Samamoodi võivad meie endi kaaslased võtta seda kui solvangut ning leida põhjuse armukadeduseks.

Kui me vaatleme olukorda kõrgemalt tasandilt, siis me lihtsalt KARDAME oma armastatust ilma jääda, aga kui me sulgeme pahameele, kurbuse ja trotsi tõttu oma südame partneri ees, siis on see talle veel suuremaks tõukeks minna uue inimese käte vahele.

Meie hing tahab pidevalt areneda ning on teada, et erinevad inimesed peegeldavad meile erinevaid aspekte meist endist. See on hinge valik, kus ja millal me kellegagi kokku saame või kohtume. Valik aga, kas minna maise meelitusega (iha) kaasa või püsida oma partnerile truu, on meie enda otsustada. Oleme elanud siin maa peal mitmeid elusid ning kindlasti oleme olnud nii petjate kui ka petetute rollis.

Seotud lood:

Öeldakse, et armasta nii, et Su partner tunneks ennast vabalt. Mida tugevamalt me oma armastatut enda külge seome, seda enam ta tunneb, et tal pole piisavalt õhku hingata. Samamoodi võime me ka küsida endalt, kas meile meeldiks kui keegi piiraks meie vabadust otsustada ja käituda just nii nagu meile tundub, et on õige? Armastus püsib pikalt kaua ja leegitsevana, kui sellele ei seata piire, vaid vastupidi puhutakse armastuse ruum veelgi laiemaks, kus mõlemad partnerid saavad võrdväärselt kõrgeima potentsiaali kohaselt areneda.

"Aga kui on lapsed ja pere? Kuidas ma saan lasta partneril olla nii vaba, kui ta soovib olla? Võimalik, et see hõlmab seda, et ma saan ise tugevasti haiget?" Tugeva pere alus on teineteist armastavad mees ja naine ja nende armastuse ruum, kus saavad sirguda ja kasvada lapsed. Kui naine pöörab tähelepanu liialt lastele ja mees vähendab endal vastutust perekonna ees, siis jääb armastuse ruum tibatillukeseks. Raamatu "Mees ja naine" autori Anatoli Nekrassovi arvates ilmub siis just välja see salapärane kolmas, kes hakkab peresiseseid mees- ja naisenergiaid paika loksutama ehk mees otsib naiselikku energiat, mis suhtest puudu jääb väljaspoolt ja naine on liialt mehelikus energias, sest tunneb, et peab hakkama saama suurenenud vastutusega perekonna ees.

Armastus on vaba. Looge hea, mugav, õdus, soe, kiirgavalt ja leegitsevalt armastav armastuse ruum ja ärge hoidke kedagi kinni. Lõppkokkuvõttes on see inimeste vaba valik, kellega ning kuidas nad suhtlevad, seda ära hoida me nagunii ei saa. Parem leppida, aktsepteerida ja vabaks lasta! Just see näitabki partnerlussuhte tugevust, kuivõrd palju vabadust oled Sa valmis teisele andma ilma, et teine tunneks ennast kinni seotuna.

Autor: Maili Hütt

KOMMENTEERI!