Kirg pikaajalises suhtes


Kirg pikaajalises suhtes
Foto: depositphotos.com

On see võimalik, et kirg püsib paari vahel pikki aastaid? Või võiksime leppida sellega, et kirg, mis ähmastab mõtlemise, lööb vererõhu üles ja põlved nõrgaks, on mööduv nähtus? Seekordses Vikerraadio "Peresaates" võtab Katrin Saali Saul koos Marina Paula Eberthiga vaatluse alla kire säilimise pikaajalises suhtes.

Elus tuleb ette aegu, kus kirg ei ole väga oluline ning siis on jälle perioodid, kus seks ja seksuaalne ihaldusobjekt täidavad suure osa me aegruumist. Neil hetkil tiirlevad kirest tiined mõtted, vaid ihaldusobjekti ümber. Enesetunne pendeldab naudinguharjade ja valutamise vahel. Kirest minnakse segaseks ja tehakse hulle tempe.

Meil ilmselt kõigil on elus olnud hetki, kel rohkem, kel vähem, kel ammu ja kel praegu, mil tahtsime tunda kirge, sügaval südames ihkasime teha kirest tõugatuna midagi pöörast.

Lähisuhteid mõjutab kõige enam meie kaks inimlikku baasvajadust, mis on oma olemuselt vastandlikud:

1. Vajan turvalisust, püsivust, rahu ja usaldust. Etteaimatav on turvaline! Kõik see moodustab elukeskkonna, mida me nimetame "kodu". Seda on vaja mu perele ja lastele.

2. Vajan ka uudsust, seiklust, riski, ohtu. Tahan kõndida tallamata radu, tahan müstikat, tundmatut, üllatust. Seda meie turvaline kodu ja pikka paarisuhe enamasti ei paku. Aga just see on erootiline ja äratab meis seksuaalsuse, paneb elujõu voolama.

Seotud lood:

Vaatleme neid kaht baasvajadust koos Vikerraadio "Peresaate" seekordse külalise Marina Paula Eberthiga kire kontekstis.

Kuula "Peresaadet" SIIT.

Saate autor: Katrin Saali Saul

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Katrin Saali Saul: on aastalõpu kokkuvõtete aeg - meenuta kõike seda, mis sind aasta jooksul rõõmustas, kurvastas või õpetas

Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud

Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat

Kärgpere: lapse energeetilisi sidemeid bioloogiliste vanematega ei tohiks kunagi täiskasvanute egomängude pärast ohverdada

KOMMENTEERI!