Kadri Luik: minevik on igaveseks möödunud ja tulevik on illusioon, seega pead oma valikud tegema tänase päeva kaartide põhjal


Kadri Luik: minevik on igaveseks möödunud ja tulevik on illusioon, seega pead oma valikud tegema tänase päeva kaartide põhjal
Üks kõige keerulisemaid väljakutseid suhetes on olla iseendaga ausFoto: depositphotos.com

Ühel õhtul ma taipasin, et teatud inimestega me ei ela tegelikult hetkes. Meile meeldib see, kes nad on olnud, või visioon, kelleks nad võiksid saada, kuid tegelikult ei suuda rahulduda selle inimesega, kes on meie kõrval antud hetkel. Ja sellepärast suhe ei töötagi.

Me ei saa elada koos kellegagi mõeldes, et oh, äkki ta varsti kaotab mõned üleliigsed kilod või äkki aastad muudavad ta rahulikumaks. Samamoodi ei saa me mõelda, et oh, ehk ta kunagi jätab suitsetamise maha või ühel päeval enam naisi ei peksa. Nagu me ei saa elada ka minevikus, et näe, kunagi oli ta uulitsa parim sportlane, olgugi et nüüd ei saa diivaniltki püsti, või et kunagi oli tal päris hea töökoht. Selle mälestusega arveid ei maksa.

Üks kõige keerulisemaid väljakutseid suhetes on olla iseendaga aus. Üks mees küsis minult hiljuti väga asjakohase küsimuse: "Kas sa üritad mind ümber kasvatada?" Aus vastus: "Jah." Aga reaalsuses pole see minu töö ega ka kompetents. Mul oli üks tuttav, kes aastakümneid tagasi kohtas oma tulevast abikaasat, kellel oli viinaviga küljes, ja naine ütles: "Küll ma abielludes temast selle välja juurin." Lõpptulemus oli see, et ühe joodiku asemel oli kaks joodikut.

Kui sulle ei sobi tänane olukord, siis see pole sinu jaoks. Lase julgelt lahti. Väga vabalt võib juhtuda, et homme on asjalood teisiti, võib-olla olukord või inimene muutub ja tulevad uued valikud, kuid täna pead sa lähtuma ainult tänasest hetkest.

Seotud lood:

Kui sa ütled JAH praegusele hetkele, siis see ongi sinu reaalsus. Oled sa sellega rahul ja õnnelik? Kas sa armastad oma meest ka hallipäisena ja naist kelmikate kortsudega või püüad end veenda, et ta on ikka veel see tumedapäine šikk noormees või see kooli kõige populaarsem kaunitar? Kas sa lepid oma mehe nõrkustega või ikka unistad, et küll ta kunagi muutub? Kas sa elad minevikus, tulevikus või antud ajahetkes? Minevik on igaveseks möödunud ja tulevik on illusioon, mida ei pruugi iial sündida, seega pead oma valikud ning otsused tegema tänase päeva kaartide põhjal. Ole seda tehes endaga aus.

Autor: Kadri Luik

Allikas: Kadri Luik "Julgus mõelda, julgus öelda 3", kirjastus Pilgrim

KOMMENTEERI!