Armastust ei saa ega pea välja teenima. Kui teises inimeses seda pole, siis seda pole

 (1)
Armastust ei saa ega pea välja teenima. Kui teises inimeses seda pole, siis seda pole
Foto: depositphotos.com

"Mul oli kunagi üks austaja, kes mind hommikust õhtuni taevani kiitis. Tema meelest olin ma täiuslik naine - tegin hästi süüa, viskasin head nalja, olin intelligentne, käisin stiilselt riides jne. Samal ajal aga meeldis mulle üks teine mees - mees, kes kiitustega nii helde polnud, pigem vastupidi. Ei leidunud asja, mille kallal ta poleks võtnud. Küll ma tegevat süüa tema jaoks võõrast toorainest, minu teadmised polevat ka piisavad ja üldse olen liiga intensiivne ja tüütu", kirjutas Kadri Luik raamatus "Julgus mõelda, julgus öelda 3".

Kui keegi sulle meeldib, siis loomulikult püüad aina enam tema meele järele olla. See on vale, aga inimlik. Ja nii ma siis üritasingi mahutada end selle inimese raamidesse, kes tegeles päevast päeva uute vigade otsimisega.

Ma ei saa öelda, et see suhtlus oleks toimunud vaid minupoolselt initsiatiivil. Mina olin juba alguses valmis käega lööma, aga tema otsis pidevat kontakti ja päeva lõpuks pidin ikka kuulama, kui fantastiline on tema sõbra naine või täiuslik oli tema laste ema.

Kui oled selle olukorra sees ja mängus on tunded, siis alguses ei oska märgatagi, kuidas ennast iga minutiga aina rohkem ära kaotad. Ma rabelesin end ilmselgelt lolliks. Iga kord, kui valmistasin õhtusööki, olin peast täiesti hall, sest mõtlesin ainult sellele, et toit oleks tehtud asjadest, mida härra kindlasti sööb. Ma hoidsin oma ajagraafikut kogu aeg niimoodi, et kui härra helistab, siis saaks kohe tormata, sest temal oli minu järgi palju keerulisem kohanduda. Ma võisin tunde ta järel oodata, et me ikka kokkulepitud kohvile jõuaks. Ja isegi voodis lähtusin lõpuks vaid sellest, et teisel oleks hea. Ja uskuge, ta ei jätnud seda ära kasutamata.

Seotud lood:

Õppetund seisneb muidugi selles, et armastust ei saa ega pea välja teenima. Ometigi on see muster, mida väga paljud meist teevad ja kordavad. Lapsepõlves me ei oska seda teadvustada, aga täiskasvanuna saame võtta vastutuse oma suhete eest. Tuleb endale aru anda, et me ei saa olla keegi teine, me ei saa hüpata üle oma varju ja me ei saa vastutada selle eest, et teine ei oska näha, hinnata, väärtustada ega tänulik olla.

Me ei saa armastust osta nagu raha eest leiba poest. Kui teises inimeses seda pole, siis seda pole. Tema peab omakorda iseendaga tööd tegema, et eneses seda tekitada, et tal oleks, mida pakkuda.

Armastust tuleb luua enese sees, mitte seda väljastpoolt lunida või teenida. Me oleme täiuslikud just sellisena, nagu me oleme, ja hinnakem inimesi, kes meid nõnda aktsepteerivad ja väärtustavad.

Autor: Kadri Luik

Allikas: Kadri Luik "Julgus mõelda, julgus öelda 3", kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Valik on sinu - kas kirg või abielu, mõlemat ei saa!?

12 asja, mida naised meestelt ilma küsimata ootavad

Need on 10 parimat sodiaagipaari: vaata, kas sina sobid oma kallimaga ideaalselt kokku!

Seitse naisetüüpi, kellest tasub meestel käed heaga eemale hoida

10 nõuannet meestele, kuidas naist voodis kohelda

KOMMENTEERI!