13 nõuannet meestele, kuidas saada paremaks partneriks

 (2)
13 nõuannet meestele, kuidas saada paremaks partneriks
Foto: depositphotos.com

Tunnustatud psühhoterapeut ja suhteekspert Robert Augustus Masters annab oma raamatus "Mina olen mees" suurepäraseid nõuandeid, kuidas oma suhet täiustada ja muutuda paremaks partneriks. Siin on 13 lihtsat, loogilist ja väga kasulikku nõuannet, mida võiks iga mees oma teada ja rakendada.

Paljud mehed jätkuvalt ei mõista, eiravad või jätavad tähelepanuta need asjad, mis suhtealaselt toimivad või ei toimi naise juures, kellega nad on lähedaseks saanud (või kellega kaaluvad lähedaseks saamist). Pole ka ime, et sellised mehed peavad naisi raskesti mõistetavateks!

Järgnevalt on kirjeldatud paar murepunkti seoses sellega, mida naised vajavad meestelt suhte kontekstis ning mida meestel on võimalik iga punkti puhul ette võtta.

1. Veeda koos naisega rohkem katkematult ja segamatult aega. Ära lase üürikestel suhtlustel muutuda tavaliseks nähtuseks. Ära pööra naisele jäägitut tähelepanu vaid siis, kui soovid temaga seksida või parajasti temaga seksid.

2. Tunnusta naist siiralt ja omaalgatuslikult ka pisiasjade eest. Ära eelda, et kui naine millestki ise suurt numbrit ei tee, siis tähendab see, et ta ei soovi sinult tunnustust saada. Ja ära sunni naist endalt tunnustust paluma.

3. Ole naise jaoks usaldusväärne ja turvaline paik; kaitsev ilma rusumata. See ei ole sama, mis enda võimalikult hästi ülal pidamine, vaid piisavalt suure vaeva nägemine selleks, et kaotaksid võime oma naist reeta või mingil moel väärkohelda.

Seotud lood:

4. Lõpeta oma halvale käitumisele vabanduste otsimine. Ja ära püüa põgeneda mis tahes häbi eest, mida see sinus võib tekitada; püsi oma kahetsustunde juures ja otsi esimesel võimalusel naisega lepitust. Uuri lähemalt sellise käitumise aluseid, selle asemel et lubada sarnase käitumise kordumist vältida. Võta naine kaasa oma avastusrännakule.

5. Pea oma naist iga päev kalliks. Osaliselt tähendab see, et sa ei peaks naist enesestmõistetavaks. Ole tänulik tema olemasolu eest ning temaga koos olemise eest. Ja väljenda ka talle oma tundeid.

6. Lase kogu suhtel olla enda jaoks eelmäng ja mitte ainult seksuaalses kontekstis. Naisi erutab palju enam see, kuidas nendega räägitakse ja ühendust otsitakse, mitte vaid mõni "romantiline" hetk. Pööra hoolega tähelepanu naisega ühenduse leidmisele ka õlgadest üleval pool, talle täieliku teadlikkusega silma vaadates ning tema nägu hella ja täielikult kehastatava kohalolekuga puudutades.

7. Selle asemel, et üritada luua seksuaalsuse teel lähedust, loo (või taasloo) esmalt lähedus ja seejärel - kui see on mõlema osapoole jaoks loomulik - liigu edasi seksuaalsuse juurde. Lase seksil olla juba olemasoleva armastava ühenduse sügavalt kehastunud väljenduseks. Lase oma ühendusel naisega olla teie armujoogiks.

8. Ära ütle "Aktsepteeri mind sellisena, nagu olen", kui mõtled tegelikult selle all "Aktsepteeri mu lohakat või lahkusetut käitumist." Sinu aktsepteerimine ei ole sama, mis sinu välja vabandamine või sinuga riidlemata jätmine, kui oled käitunud lugupidamatult, ebaviisakalt või hoolimatult.

9. Ära püüa naist erutada seeläbi, et ründad kiiruga tema erogeenseid tsoone või neile liialt keskendud. Võta asja aeglaselt. Häälesta end naise kui tervikuga ühele lainele. Ära jaota teda mõttes seksikateks ja ebaseksikateks osadeks ega mõtle temast kui masinast, mille puhul on tarvis õigetele nuppudele vajutada. Kui pühendad kogu oma tähelepanu tema juures kohal olemisele, võid avastada, et kogu tema olemus on erogeenne tsoon.

10. Ära jäta oma riideid ja muud kraami vedelema selleks, et naine need üles võiks korjata ja ära panna. Naine pole sinu teenija ja kui sa teda teenijana kohtled, siis tuleb see intiimsuse loomisele ainult kahjuks.

11. Ära võrdle naist oma emaga ega endiste partnerite või kallimatega. Sellised võrdlused võivad luua tahtmatuid ja ebameeldivaid olukordi, mis võivad teha suure karuteene nii sulle kui naisele.

12. Kui sul on naisega lapsed, siis ära eelda, et aeg-ajalt nende kasvatusel abiks olemisest piisab täiesti. Väldi sellist suhtumist, et lapsed on peamiselt naise kantseldada ja sina mängid lihtsalt lapsehoidjat, kui parajasti lastega koos oled. Ole naisega võrdne lapsevanem. Teadvusta endale, mida ja kui palju ta teeb teie laste eest hoolitsemiseks, ning anna ka endast rohkem, ilma et tema peaks sinult seda paluma. Ära alahinda seda, kui palju energiat ja tähelepanu ta pühendab laste kasvatamisele. Kui lapsed on alles imikud või mudilased, siis kas naine peab eraldi paluma sinult nende järele vaatamist, et ise duši all käia? Sinul ei pruugi pähegi tulla naise käest küsida luba tukastamiseks või duši alla minekuks; ära siis sunni tedagi luba küsima.

13. Kui teed midagi vaid seepärast, et loodad naisega seksida, samal ajal käitudes, nagu see poleks nii, siis tunnista seda - mitte üksnes iseendale, vaid ka naisele. Tee endale selgeks, mis sind selliseks käitumiseks ajendab, ning lõpeta see! Näiteks masseerid naise õlgu, lootuses teda niimoodi seksile vastuvõtlikumaks muuta; naine suudab seda tajuda, ükskõik kui "siirad" sinu masseerivad liigutused ka poleks, ning tunneb end palju rohkem pinges võrreldes sellega, kui teda masseerid üksnes seetõttu, et teda armastad ja temast hoolid. Veel üks näide: naine avastab koju jõudes, et tema abikaasa on talle valmistanud imelise õhtusöögi, millele järgneb mehe ettevalmistatud eriline vann, kus kogu vannitoa sisustus on paigutatud hoolikalt ja esteetiliselt. Naine aga tunneb endas kerkivat kurbust, teades, et mees ootab temalt seejärel seksi. Ära avalda naisele survet oma ülisuurte ootustega.

Katkend pärineb kirjastus Pilgrim poolt välja antud Robert Augustus Mastersi raamatust "Mina olen mees. Teejuht tõelise mehelikkuse väeni".

Loe lisaks: Nõuandeid meestele: kuidas luua täiuslikku intiimset suhet?

Müüdid meeste kehade kohta

"Äriklassi" suhted: me väärime oma ellu parimat

KOMMENTEERI!