Venemaa Stonehenge: Lõuna-Siberis asuv Šoria müür


Venemaa Stonehenge: Lõuna-Siberis asuv Šoria müür
Foto: depositphotos.com

Lõuna-Siberis Kemerovo oblastis asuv Šoria mäestik on kogunud tuntust ennekõike kohana, kust on otsitud lumeinimest. Põnevatest lugudest inspireeritud kohalikud müüvad jetide-teemalisi suveniire ning pajatavad lugusid koobastesse peitunud hiiglaslikest humanoididest. Šoria mäestik on tõusnud aga uuesti avalikkuse huviorbiiti hiiglasliku müüriga, mis koosneb 2-4-tonnistest kiviplokkidest. Seda, kas tegu on loodusliku nähtuse või salapärase iidse ehitisega, ei osata veel kindlalt väita, vahendab Telegram.ee.

shoria002-22

Nelinurksetest kividest koosnevat seina on kutsutud ka Venemaa Stonehenge'iks ja see on tekitanud elavat huvi nii teadlastes, arheoloogides, ajaloolastes, UFO-entusiastides kui ka kohalikes elanikes. Kivisein avastati juba 1991. aastal, kuid seda ei uuritud tollal rahastamise puudumise tõttu. Uurimistöid jätkati alles 2013. aasta sügisel, mil loodusteadlane Georgi Sidorov seina üles pildistas.

Seotud lood:

Kivide kõrgus on 5-7 meetrit, need kaaluvad umbes 2-4 tonni, neil on lamedad küljed ning täpselt väljatahutud teravad nurgad. Mõne kivi pikkus on umbes 20 meetrit. Sein ise on 40 meetrit kõrge ning ligi 200 meetri pikkune.

shoria002-16

Looduslik või inimtekkeline rajatis?

Üheks teooriaks salapärase seina tekke kohta on piirkonnas toimuvad geoloogilised protsessid. Arvatakse, et kivid on pika aja jooksul pragunenud ja mõranenud, jättes mulje laotud kiviplokkidest. Kuigi tegu on kõige lihtsama ja maalähedasema selgitusega, ei rutta geoloogid ilma tõenditeta järeldusi tegema. Samamoodi ei saada aga ka väita, et tegu on inimeste loodud ehitisega, kuni ei ole leitud kindlaid asitõendeid inimtegevuse kohta.

shoria002-10

Kuigi kiviplokkidel ei ole veel leitud jälgi inimeste sekkumisest, märgati 2013. aasta sügisekspeditsioonil piirkonnas toimuvaid anomaaliaid. Geoloogide tähelepanu köitis kompasside kummaline käitumine: mingil põhjusel hakkasid kompasside nooled näitama megaliitidest eemale. Uurijad pole kindlad, mis seda anomaaliat võis põhjustada, kuid see näitab, et nad sattusid seletamatu negatiivse geomagnetilise välja fenomeni peale. Muistse ehitise teooria pooldajad arvavad, et tegu võib olla iidse anti-gravitatsiooni tehnoloogiaga.

shoria002-13

Šoria mäe kiviseina päritolu kohta on tekkinud palju erinevaid teooriaid, mis ulatuvad nii tulnukate ehitisest kuni iidse meile tundmatu tsivilisatsiooni kätetööni. Paljud usuvad, et kivisein tõestab, et Siber on kogu inimkonna iidseks koduks. Milline nende tekkelugu ka poleks, huvitavad on nende puhul tänaseni säilinud jäljed, mille järgi näib, et osa seinast on hävinenud tugeva plahvatuse tagajärjel. Selle võis põhjustada mõni looduskatastroof nagu maavärin või isegi väiksema meteoriidi kokkupõrge Maaga.

Allikas: Telegram.ee

Loe lisaks: 8 Eesti põnevamat ja hirmutavamat kummituspaika

Hirmus! Poveglia - neetud saar, kuhu külastajaid ei lubata

Mehed Mustas - kas nad on ka tegelikult olemas?

Ülitajur Lille Lindmäe: ley-liinid on Maad kattev kosmilise vaimse energia sõiduteede võrgustik

KOMMENTEERI!