Muistse Egiptuse imed: arheoloogid leidsid 100 uut puutumatut sarkofaagi


Muistse Egiptuse imed: arheoloogid leidsid 100 uut puutumatut sarkofaagi
Foto: depositphotos.com

Egiptus teatas eile õhtul maailmale, et on tehtud suurepärane leid - 100 sarkofaagi, milles paljudes on ka muumia. Lisaks sellele tuli arheoloogiliste kaevetööde käigus välja 40 kullatud kuju ja surimaske, vahendab dailymail.co.uk.

Värvikad, pitseeritud sarkofaagid ja kujud, mis maeti enam kui 2500 aastat tagasi, leiti kolmest hauakambrist 40 jala sügavuselt nekropolist, kus kunagi oli asunud Egiptuse iidne pealinn Memphis, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Turismiminister Khaled el-Anany ütles pressikonverentsil, et avastatud esemed pärinevad Ptolemaiose dünastiast. Dünastia valitses Egiptust umbes 300 aastat - umbes alates aastast 320 eKr. kuni 30 eKr ja hilisemal perioodil (664-332 e.m.a).

See avastus tehti veidi üle kuu pärast seda, kui piirkonna arheoloogid leidsid 59 muud hästi säilinud ja suletud puidust kirstu, mis pärinevad enam kui 2500 aasta tagusest ajast.

Alates septembrist on avastanud uurijad Saqqara samas piirkonnas - umbes 10 miili kaugusel Giza püramiididest kagus - vähemalt 140 pitseeritud sarkofaagi, enamikus neist olid muumiad.

Vaata pilte SIIT

Loe lisaks: Maiad ehitasid läänepoolkera esimese veefiltrisüsteemi

Seotud lood:

Müstilised lood: Tulnuka-geeniga inimesed elavad meie seas tänaseni?

Peruus avastati Nazca kõrbest 2000 aasta vanune kassi geoglüüf

KOMMENTEERI!