Võimas! Täna kõrgub taevas 21. sajandi suurim superkuu!

 (3)
Võimas! Täna kõrgub taevas 21. sajandi suurim superkuu!
Taevas kõrgub superkuu!Foto:depositphotos

Seekordne superkuu jõuab oma lähimast võimalikust positsioonist vaid tunni kaugusele, mistõttu on NASA seda nimetanud koguni ekstra-superkuuks. Tegemist ei saa olema vaid Kuu 2016. aasta lähima möödumisega Maast, vaid koguni terve 21. sajandi seni suurima kuuringiga meie taevas.

Mis on superkuu?

Kuu tiirleb ümber Maa elliptilisel orbiidil. Selle orbiidi Maale lähim punkt on 48 280 kilomeetrit lähemal kui kaugeim. Kuu vähim kaugus Maast on 356 410 ja suurim 406 700 kilomeetrit. Kuu orbiidi Maale lähedasimat punkti nimetatakse perigeeks ja kaugeimat apogeeks. Kui Kuu on parasjagu Maale lähimas punktis ehk perigees, ühtlasi täiskuufaasis ning oma orbiidil jõudnud parasjagu teisele poole Maad Päikese vastu ja peegeldab selle valgust, ongi tulemuseks superkuu.

Meie aja järgi jõuab Kuu esmaspäeval, 14. novembril perigeesse kell 13.30 ja täiskuufaasi kell 15.52. Päike loojub Eestis viis minutit hiljem ehk 15.57 ja kuu tõuseb kell 16:34. Nii et pärast esmaspäevase tööpäeva lõppu võib selge taeva korral olla võimalik näha väga haruldast vaatepilti.

Superkuu esinemine ei ole just väga ebatavaline aga aastal 2016 on neid esinenud siiski ebatavaliselt palju. Juba aasta viimases kvartalis lausa kolm korda - oktoobris, novembris ja järgmine on tulemas ka detsembris. Novembri superkuu jõuab oma lähimast võimalikust positsioonist vaid tunni kaugusele, mistõttu on NASA seda nimetanud koguni ekstra-superkuuks. Tegemist ei saa olema vaid Kuu 2016. aasta lähima möödumisega Maast, vaid koguni terve 21. sajandi seni suurima kuuringiga meie taevas. Viimati oli täiskuufaasis Kuu Maale nii lähedal aastal 1948 ning järgmine kord tuleb alles 2034. aasta 25. novembril.

Seotud lood:

Superkuu Sõnni märgis

Astroloogilise poole pealt vaadatuna tähendab Sõnni märgi superkuu, et tunned end tavapärasest emotsionaalsemana ning igatsed rahu ja stabiilsuse järgi. Tahad, et sind ümbritseks armastus ja turvatunne ning sulle lähedaste inimeste toetus ja hool. Uusi ideid ei võeta praegu just suure vaimustusega vastu, pigem ollakse konservatiivsemad ning soovitakse liikuda juba tuttavat rada pidi.

Kuna Sõnn mõjutab meie tundeelundeid ja meeli, siis pakuvad erinevad elamused (nii söögid-joogid, kultuurisündmused kui ka meelelised naudingud) meile tavapärasest suuremat rahulolu ja naudingut.

Täna tasub algust teha asjadega, mis peavad olema püsivad ja kauakestvad - parim hetk selleks, et keskenduda enda jaoks tõeliselt olulisele.

Kasuta superkuu jõudu!

Täiskuu annab oma maagilse jõu ja laengu kõigele, mida ette võtad. Siin on viis asja, mida võiksid kindlasti ette võtta seekordse superkuu ajal:

Tee maagilist täiskuurituaali, mis toob rikkuse ja külluse!

Puhasta oma kristalle ja lae neid uue energiaga.

Tee maagilist täiskuuvett.

Mediteeri täiskuu paistel.

Ennusta tulevikku.

Maagilist superkuud!

Allikad: Forte.delfi.ee, Alkeemia.ee

KOMMENTEERI!