6. Vala õnnetina. ee on traditsiooniline aastavahetuse ennustamisviis. Tinatükk tuleb ära kuumutada, kui see on sulanud, tuleb tina kiire liigutusega külma vette valada. Varem valati tina erilise nõuga, tänapäeval saab nii tina kui valamisvahendeid poest osta. Õnne valatakse igale pereliikmele. Veest välja võetud tinakujunditelt vaadatakse selle tulevikku, kelle nimel tina valati. Sümbolid on lihtsad - mida rohkem säbrukesi, seda kirjum elu.
7. Suhtle esimesena meesterahvaga. Usuti, et kui uue aasta saabudes on esimene õnnesoovija naine, siis ei too alanud aasta kaasa midagi head. Seepärast tasuks olla meestel aktiivne ning julgesti kõigile aasta vahetumise puhul õnne soovida.
8. Tee kaitseks ristimärke. Ustele, akendele, arvutikuvaritele ja televiisoritele tehakse jõuluristid, et hoida kodus head vaimu. Jõulurist ehk kaitserist on söe, pliiatsi, kriidi või muu sobiva vahendiga tehtud rist: x või + või ühe joonega tehtud viisnurk.
9. Ära korista 1. jaanuaril. Jäta suurem koristamine pigem uue aasta teiseks või kolmandaks päevaks. Usutakse, et kui pühid tolmu või kraamid põrandaid, siis pühid ka hea õnne kodust välja.
10. Tee näopesurituaali. Uue aasta hakul pese kogu perega, vanimast noorimani, ühes nõus värske veega nägu. Vees olgu ka hõbe(sõlg). See rituaal annab hea jume ja silmanägemise ning muudab pere üksmeelseks.
11. Alusta uut aastat teadlikult. Usutakse, et kõike, mida teed 1. jaanuaril, seda teed ka terve aasta. Seega, ära kuluta päeva voodis vedelemisele ja teleka vaatamisele. Pühendu neile tegevustele, mida sooviksid nautida ka ülejäänud aasta jooksul.
Maagilist aastavahetust!
Loe lisaks:
4 lihtsat ja lõbusat viisi, kuidas õuna abil enda kallimat ja armuõnne ennustada
5 ideed, kuidas vana aasta õhtut spirituaalselt veeta
20 asja, mida koos vana aastaga minema saata
KOMMENTEERI!