TÄNA ON SÜGISENE PÖÖRIPÄEV: mis on selle vaimne tähendus ja kuidas seda tähistada?


TÄNA ON SÜGISENE PÖÖRIPÄEV: mis on selle vaimne tähendus ja kuidas seda tähistada?
Foto: depositphotos.com

Täna, 23. septembril jõuab kätte sügisene pööripäev ehk sügisene võrdpäevsus, millal on kogu Maal päev ja öö sama pikad - 12 tundi. Päike liigub Neitsi sodiaagimärgist Kaalude märki ja algabki astronoomiline sügis. Loe, kuidas sügise saabumist vääriliselt tähistada.

Looduses on juba mõnda aega näha kauneid sügise märke - punavaid pihlakaid, kolletavaid lehti ja linnuparvi, mis kogunevad lõunamaale lennuks. Pööripäevaaeg on alati pisut müstiline, kandes endas maagilist salapära. See on nihe, mis ei vii meid ainuüksi järgmisse aastaaega, vaid muudab nii mõndagi ka inimeste teadvuses, emotioonides ja käitumises. Sügisene aeg on suurepärane, et tegeleda oma sisemaailmaga, teadlikult jälgida oma tundeid ja mõtteid ning hoolitseda oma keha ja meele eest.

Alates pööripäevast hakkavad ööd muutuma aina pikemaks ja pikemaks ning valget aega jääb aina vähemaks. Kuid ka see aeg on meile väga vajalik. Tuleb hinnata pimeduse, puhkeaja ja rahulikuma perioodi võlusid, sest just see on aeg, mida inimene vajab arenguks, kasvuks ja liikumiseks uuele tasandile. Selleks, et meeleolu ja energiatase püsiksid kõrgel, võiksid end poputada mõnusa kuuma kakao, õdusa kaminatule soojuses istumise, vahuse vanni ja väekate kristallidega.

Kuna seekordne pööripäev satub kokku ka täiskuuajaga, siis võiksid teha ka küllust ligi tõmbavat täiskuurituaali. Vaata rituaali kohta SIIT.

Sügisest pööripäeva võiks kindlasti ka vääriliselt tähistada. Loe järgmiselt lehelt, kuidas seda teha.

KOMMENTEERI!