TÄNA ON 9.09! Milline on selle maagilise kuupäeva tähendus?


TÄNA ON 9.09! Milline on selle maagilise kuupäeva tähendus?
Foto: depositphotos.com

EIul universumis on oma rütm ja võnked, mis valitsevad ka inimesi. Sellele toetubki numeroloogia - iidne teadus, mis sai alguse Hiinas juba tuhandeid aastaid tagasi. Täna on numeroloogiliselt huvitav päev - 9.09. Loe, mis on selle numbri maagiline, ajalooline ja esoteeriline tähendus!

Nagu muistsetelt koopajoonistel selgub, on üheksat veel enne seda tähtsaks peetud, kui numbreid üldse tundma õpiti. Too mõistatus toetub osaliselt asjaolule, et tegemist on jumaliku kolme korrutisega - kolm korrutatakse iseendaga.

Üheksa on number, mis esindab lõpetamist, täiustumist ja täitumist. Eriline täitumuse väljendus on seegi, et inimene sünnib pärast üheksat raseduskuud. Taassünni õpetuse ja tsüklilise maailmapildi esindajaile märgib üheksa ühe ajajärgu või ringkäigu lõppu enne seda, kui pöördutakse uude.

Ka ajaloost on number üheksa tuntud. Pythagoros lõi kolmekordse triaadi. Üheksa olevat kauneim number, mille juurde jõutakse üksikute numbritega, mis aga seob endasse kõik ülejäänud. Üheksa täiustumine ilmneb ka Platoni surmaga seotud asjaoludes. Ta olevat surnud oma sünnipäeval täpselt kaheksakümne ühe aastasena (9x9). Seepärast tõid tolleaegsed maagid Platonile ohvreid, kuna ta oli tõusnud inimloomusest kõrgemale ning saavutanud täiuslikuma numbri.

Kristlikus sümboolikas kõneleb üheksa kui kolme korrutis Jumala kolmainsusest. Sellele on Jeesuse surma päeva üheksandal hetkel (meie aja järgi kell 15) aupaistet lisanud, mistõttu on üheksas kannatuse, ohverdamise ja lunastuse numbrit nähtud. Samal ajal väljendab see Jeesuse ülesande täitumist: "See on lõpetatud".

Seotud lood:

Üheksat tuntakse ka kui inglite numbrina. On kõneldud üheksast inglikoorist ning inglid on kirikukunstis sageli kolmekaupa paigutatud kolme rühma.

Varajase kristluse ajal oli üheksa kreeklaste, keltide, germaanlaste ja skandinaavlaste müütilises päranduses tähtsal kohal. Kreeklased seostasid seda Kuuga. Kuu numbrina seostati seda ka orgiatega. Dionysose kultuse müsteeriumide juurde kuulusid ka üheksa pidupäeva kestnud joomingud.

Kuna Kuu esindas naiselikkust, seostati üheksat suurte jumalannadega. Looduses seostati number üheksat veega. Palju on räägitud kurikuulsast üheksandast lainest, mis pidavat alati suurim olema.

Üheksa oli ka emaduse, sugulise küpsuse ja abielulise laitmatuse number. Sellele avaldas ilmselt mõju üheksakuune rasedusaeg. Küpse emaduse jumalanna Demeteri pidustused kestsid üheksa päeva.

Skandinaavia ning Briti saarte mütoloogias on üheksa pimeduse ning külmade talvekuude number, see liitus jumalate maailma tumedate kujudega, nagu näiteks Lokiga, ning talve maagiliste riitustega. Põhjala mütoloogia kaks naishiiglast Fenja ja Menja elasid üheksa talve maa all, Sintfjötli sünnitas üheksa hunti.

Jungi pooldavad psühholoogid väitsid, et mängukaartidest on poti üheksal surma ja elutuse värviring. Tähelepanek on vähemasti seetõttu õigustatud, et üheksat seostati juba ammustest aegadest teispoolsusega. Antiikmütoloogias oli surnuteriigis üheksa erinevat korrust ehk ringkonda.

Keskaegsesse maailmapilti kuulus üheksa kosmilist planeetide sfääri, läbi mille liikudes jõuti kümnendasse, lunastusse. Seepärast seostub üheksaga kujutlus lunastusest, hinge taevase tee üheksast astmest. Dante "Paradiisis" on põrgul üheksa korrust. Põrgul arvatakse olevat ka üheksa väravat: kolm pronksist, kolm rauast ja kolm teemantitest.

Nõidadel on maagiliste loitsude kinnistamiseks vaja lugeda loitsusid üheksa korda. Kassil, nõia kõige tavapärasemal pereliikmel, on arvatud olevat üheksa elu.

Kaug-Idas on hiinlased pidanud number üheksat kõige õnnelikumaks ja rahutoovamaks numbriks. Kolme korrutisena oli see nende jaoks juba lausa taevalik ning sai külge kosmilisi jooni. Üks Hiina ehituskunsti tunnustest on üheksakordne pagood, taeva sümbol. Ka ilmakaari oli Hiinas üheksa, pea- ja vaheilmakaared ning üheksandana keskus. Kolme potents üheksa oli ka tugev mehelik number. Üheksanda kuu üheksandal päeval peeti yangi pidustusi, mil mehed läksid mägedesse ja jõid seal krüsanteemi õitest veini.

Loe veel

Nõid Anete on kirjutanud number üheksa kohta järgnevat: "Number 9 on kõige viimane number ja sümboliseerib lõpetatust, sel perioodil võib sinu ellu ilmuda mõni isik, kes on sulle mentori või guru eest või siis oled ise pandud mentori või guru rolli. Kuigi see number sümboliseerib lõpetatust, jumalikkust, siis on selles numbris ka sõnum, et areng kestab alati edasi ning on lõputu, arengut ega liikumist ei ole võimalik peatada ja võimalusi on lõputult, tuleb osata neid vaid näha."

Loe lisaks: Numeroloogia: mida näitab sinu elutee number?

Numeroloogia: millist karma õppetundi näitab sinu nimenumber?

Kodumaja numeroloogia: vaata, kas praegune kodu on sulle parim

KOMMENTEERI!