Täna, 27. juulil toimub selle sajandi pikim kuuvarjutus

 (2)
Täna, 27. juulil toimub selle sajandi pikim kuuvarjutus
Foto: depositphotos.com

Täiskuu leiab aset reedel, 27. juulil kell 23:20, Päikesega Lõvi ja Kuuga Veevalaja märgis. See kuuvarjutus on sajandi pikim ja kestab täispikkuses kokku koguni 4 tundi ja 38 minutit. Kuu tõuseb üle meie horisondi kell 21:50 juba osaliselt varjutatuna, täielik kuuvarjutus algab kell 22:30, saavutab maksimumi kl 23:21 ja lõpeb kell 00:13, seega juba laupäeva öösel.

Kuuvarjutuse tulemusena värvub Kuu pind punakaks - kuna Maa kaaslase pinnale ei ulatu enam otsene päikesevalgus, siis peegeldub nähtav valgus sinna Maa atmosfäärist. Seejuures on aga osa lainepikkusi atmosfääri poolt välja filtreeritud ning valdavalt jõuab Kuuni punase lainepikkuse valgus, muutes taevakeha "veriseks".

Seekord on tegemist mikrokuuga. Kuu on Maast maksimaalsel võimalikul kaugusel, muutes selle taevas eriti pisikeseks.

Kuid see pole taevaste nähtuste nägemise kohapealt kõik. Kuuvarjutuse ajal peaks olema võimalik näha ka Marssi, mis on varjutuse ajal Kuule väga lähedal. Hea ilma korral peaks punast planeeti nägema lausa palja silmaga.

Täielik kuuvarjutus algab Eesti aja järgi 27. juulil kell 22:30:15 ja lõppeb 28. juulil kell 00:13:11. Seekordset kuuvarjutust on võimalik näha Aafrikas, Lõuna-Ameerikas, Austraalias, Aasias ja suuremas osas Euroopas. Põhja-Ameerikas ja Venemaa idapoolses otsas kuuvarjutust ei näe.

Seotud lood:

Veevalaja märgi täiskuu toob endaga salapärase ja rahutu aja. Valmis tuleb olla ootamatusteks ja üllatusteks, sest inimesed kipuvad käituma ebaharilikult. Intuitsioon on tugevnenud ja võib esineda ettekuulutuslikke unenägusid ning selgeltnägemist. Seega on suurepärane aeg ennustamiseks ning maagiliste toimingute sooritamiseks.

Kuna inimeste tundlikkus on suurenenud, siis kerkivad päevakorda ka varjatud ja allasurutud emotsioonid. Inimesed püüdlevad vabaduse poole ja soovivad oma "tõelise mina" vabaks lasta. See võib kaasa tuua plahvatuslikke muutusi ja emotsionaalseid purskeid. Sündmused võivad võtta ootamatuid pöördeid. Seega on soovituseks enne mitu korda mõelda ja siis alles öelda. See ei tähenda, et peaksid end maha suruma, pigem tuleks vältida ennatlikke otsuseid ja mõtlematut käitumist.

Praegu on suurepärane aeg meeletööks ja maagiaks. Täiskuu kuuvarjutus Veevalaja märgis suurendab sinu võimeid mitmekordselt ning seega suudad paremini võtta vastu universumi saadetud märke, mediteerida, tegeleda oma sisemaailma korrastamise ja miks mitte ka valge maagiaga.

Tervise osas tuleks nüüd tähelepanelik olla. Tundlikumad on jalad (sääred ja pahkluud), närvisüsteem, vereringe ja meeleorganid (eriti silmad). Esineda võib vererõhu kõikumist, südamekloppimist, krampe ja spasme. Ettevaatlik tuleks olla ka äkkõnnetuste ja traumade suhtes.

Kristallidest sobivad praegu Veevalaja energiaga harmoneeruvad kivid:

Akvamariin - rahustab meelt, suurendab tajusid, õpetab oma emotsioone ja vajadusi paremini mõistma. Suurepärane meditatsioonikivi, mis vabastab hirmudest ja toetab vaimsel tervenemisel. Aitab paljastada pettust ja näha tõde.

Kuukivi - toob välja naiselikkust, tasakaalustab emotsioone, aitab suurendada isiklikku väge ja parandada suhteid. Suurepärane kivi ennustamisel ja meditatsioonis.

Fluoriit - võimas tervenduskivi, mis aitab puhastada aurat ja luua korda nii meeles kui kehas. Avardab meelt ja suurendab intuitsiooni, kaitseb energeetilise rünnaku eest.

Labradoriit - võimas kaitsekivi, mis toetab vaimset arengut, aitab tuua universumist sõnumeid selgeltnägemise ja -tundmise näol. Õpetab kuulama oma sisehäält ja toetab vaimset arengut. Meditatsiooni ajal aitab näha tulevikku.

Täna, homme ja veel ka ülehomme sobib teha rituaali, mis vabastab sind vanast - mõtte- või käitumismustritest, suhetest, tunnetest jne, mida sa enam oma ellu ei vaja. Täiskuuaegse vabastamisrituaali jaoks vajad:

  • ujuvküünlaid (sobivad ka tavalised väiksed teeküünlad)
  • suurt kaussi veega
  • tikke
  • kirjutusvahendit.

1. Loo kõigepealt püha ruum: süüta küünlad, suitsuta salveit või põleta viirukit, kujunda altar oma väeesemetega.

Loe veel

2. Kui vähegi võimalik, siis seisa või istu kuuvalgel, lase Kuu kumal endale peale paista. Tunneta sügavamat sidet Kuuga - võimsa taevakehaga, kes liigutab vett kogu meie planeedil ja samamoodi ka meie endi kehades.

3. Tee väike maandav harjutus, et tuua end välja argisaginast ja mõtetemürast ning siseneda rituaaliruumi ka sisemises, vaimses mõttes. Tunneta maad oma jalge all, raputa kehast välja päevapinged ning rahusta oma meel.

4. Aseta suur veega täidetud anum enda ette kuuvalguse kätte.

5. Kirjuta kirjutusvahendi või ka näiteks teritatud tikukesega küünla peale need märksõnad, millest tahad oma elus vabaneda. Kui teete rituaali mitmekesi, siis kirjutage igaüks oma küünla (või küünalde) peale. Siinjuures pole tähtis see, et need sõnad jääks näha - oluline on keskendunud taotlus.

6. Pannes küünla vette, ütle ka kõva häälega välja see, millest tahad vabaneda.

7. Süüta küünal.

8. Luba endal tunda seda vabanemistunnet - sellest, mida kirjutasid küünlale ning mis nüüd ära põleb ja minema ujub, sinu elust eemaldub ja väljub. Kui olete mitmekesi, siis keskenduge samamoodi sellele, et kogu mittevajalik lahustuks küünaldest vette. Kui on sobiv tunne, siis hoidke ka üksteisel käest kinni.

9. Tähista seda vabanemist! Naudi midagi head ja hõrku, kuula ülendavat muusikat, tantsi, laula, juubelda - oled vaba oma vanast mittevajalikust koormast!

Lase küünaldel veega täidetud kausis lõpuni põleda - see sümboliseerib vabastamisprotsessi. Leek on puhastustuli ning samal ajal tähistab ka inspiratsioonisädemeid. Võid samal ajal kujustada ka seda, millisena soovid iseend ja oma elu ideaalis näha - unista julgelt! Ja muidugi rõõmusta selle üle, et austad oma isiklikku sisemist arengut.

Imelist täiskuuööd!

Allikad: Forte.delfi.ee, Kristallikoda.ee

Loe lisaks: Kümme üllatavat fakti selle kohta, mida toob enda kaasa täiskuu

Teaduslikult tõestatud: täiskuu mõjutab inimesi - ajab pisut pööraseks!

8 viisi, kuidas sinu sisetunne ehk intuitsioon endast märku annab

KOMMENTEERI!