Sina oled ise oma isikliku muinasjutu looja, autor ja peategelane


Sina oled ise oma isikliku muinasjutu looja, autor ja peategelane
Foto: depositphotos.com

Enne teadvuse kvalitatiivseid muutusi paneb elu meid sageli proovile, et veenduda, kui hästi oleme selle etapi õppetunnid selgeks õppinud. Kas suudame hoida eneseteadvust, oma mõtteid teadvustada ja juhtida ning olla empaatilised ja hoolivad nii enese, kui ka teiste eluvormide vastu, vahendab Kristallikoda.ee.

Mõnikord on need olukorrad võrreldavad muinasjuttudes kirjeldatutega, kus pakutakse valikut seisatada teekonnal oma eesmärkide poole, et täita mõnd lihtsat palvet, mis ootamatult su teele ilmub. Kas raputad õunapuud, mis oma viljakoorma all ägades sinult abi palub, kui temast mööduda tahad? Kas leiad oma teekonnal hetke aega, et võtta leivad ahjust, et nad kõrbema ei läheks, kuigi sul on üsna kiire oma eesmärgi poole tõttamisega? Kas näitad üles kaastunnet vana ja väeti välimusega tundmatu tegelase vastu, kes palub sul teha mõne sinu jaoks võibolla mõistetamatu lihtsa teo või liigutuse? Kas ulatad abikäe, kui seda palutakse, hinnanguid andmata, võrdlemata, omakasule mõtlemata?

Kas sinus on miski, mis takistab sul heategusid tegemast, kuigi see oleks sinu võimuses? Selliste proovilepanekute läbi saame päris hea ja adekvaatse pildi endas toimuvast. Kas ma aitan kohe, küsimusi esitamata, selle pärast, et paluti ja see on minu võimuses või kahtlen ja aitan siis, või keeldun üldse abistamast? Mida see minust räägib? Miks ma ei aidanud, kuigi oleksin ju võinud ja saanud? Mis takistab aitamast? Miks on raske teha heategusid või teisi aidata?

Seotud lood:

Tavaliselt on takistused seotud hirmude ja egoga. Hirm takistab olla avatud ja ego tahab saada, mitte anda. Nii nagu muinaslugudes, saabuvad ka tavaelus meie valikutele vastavad tulemused ja tagajärjed. Abivalmile, avatule ja kaastundlikule avanevad mitmed uksed ja võimalused, mis iseka ees suletuks jäävad, kuigi see võib ilmneda alles mõne aja möödudes. Nii nagu muinasloos, nii ka argielus saab igaüks just seda, mida külvas.

Sageli on meie võimuses näidata head tahet, olla viisakas või vastutulelik, kuid me ei kasuta neid võimalusi, sest oleme ego ja hirmude tõttu kammitsetud, suletud, eraldatud nii iseendast kui ka ümbritsevast. Sellises olekus tunneb inimene nii seest kui väljastpoolt lähtuvat ohtu või survet, sageli vaevu hingab või hingab väga pinnapealselt. Et taastada kontakti iseendaga, oma keskmega ja seeläbi ka kogu maailmaga, hinga kõigepealt sügavalt sisse, kopsud õhku täis ja siis kuuldava ohkega välja. Kui jätkad sügavat hingamist, tunned peagi, kuidas meel rahuneb, rind avardub ja eraldatuse tunne taandub. Nüüd tunned end paremini, ahistus ja eraldatus taanduvad ning kontakt maailma ja teiste olenditega taastub.

Olles iseendas ja hetkes kohal, mõistad sa, et andes saadakse, tunned taas andmisrõõmu ning oled võimeline rõõmustama kui teistel su ümber hästi läheb, sest sa tead, et sellest võidavad kõik.

Kui vabastad end iseenda kehtestatud piiranguist, avardub su sisekosmos ja saad taas nautida harmooniat, olla kontaktis oma südame ja hingega ning kogu maailmaga. Seepärast pane tähele hetki, mil elu pakub valikut, kas olla avatud või suletud. Teadvusta, et sellised hetked pakuvad sulle võimalust oma suhtumist muuta. Sina oled ise oma isikliku muinasjutu looja, autor ja peategelane.

Kristallikoda | www.kristallikoda.ee

Loe lisaks: Alkeemia lugemisnurk. Kas sa oled valmis selleks armastuseks, mida oma ellu ootad?

Alkeemia lugemisnurk: küsi ja sulle antakse!

7 head põhjust, miks tegeleda oma sisemise arenguga

Ole tõeline ja ehe: õpi tundma oma vaimset olemust ja sisemist tasandit

KOMMENTEERI!