1. Kas seitsmest põlvest on mõni selline, mis vajaks erilist tähelepanu, kuna on inimese saatuse ja arengu seisukohalt eriti tähtis? Kui jah, siis palun põhjendada.
Jah, muidugi, väga tähtis on teada kõiki seitset põlve, sest näpunäiteid on siin palju. Paljudes pärimuskultuurides usutakse, et inimene peaks tundma oma suguvõsa seitset põlve - see tähendab kõiki 126 esivanemat kuni seitsmenda põlvkonnani. Arvatakse, et iga esivanemate põlvkond vastutab mingi osa eest meie elus. Selleks, et mõista, kuidas meie suguvõsa meid mõjutab, peame teadma, millised olid meie esivanemad eelneva seitsme põlve jooksul, millega nad tegelesid, mis nende elus toimus. Mida kaugemasse aega jääb esivanem, seda nõrgemini tajub inimene tema mõju, aga ühel või teisel viisil mõjutavad kõik esiisad tema saatust.
Tahan märkida, et oma esivanemaid ei tohi mingil juhul hukka mõista, isegi kui suguvõsas on esinenud probleeme ja patte. Järglaste hukkamõist, pahameel või kahjurõõm teevad suguvõsa karma veelgi raskemaks. Tuleb meeles pidada, et kõik meie esivanemad on ühtlasi ka meie õpetajad, nende kaudu suguvõsa kasvatab meid. Ärge rõõmustage, kui nende probleem pole teid tabanud: see võib avalduda hoopis teie järeltulijate elus. Kui suguvõsas on nn langenud esiisasid, siis tuleb neisse suhtuda alandlikkusega, nende eest palvetada ja püüda selle poole, et nende patud ei muutuks teie ega teie laste pattudeks.
Niisiis, kuidas iseloomustada seitset põlve ja millist mõju võivad need inimesele avaldada?
Esimene põlvkond on inimene ise. Ta on kogu sugupuu järeltulija, see tuum, see seeme, millele esivanemad panevad oma lootused suguvõsa jätkamiseks, side mineviku ja tuleviku vahel. Inimene vastutab oma soovide-tahtmiste eest enda ja universumi ees, tal lasub vastutus oma hinge ja kõigi oma elu jooksul tehtud valikute eest.
Teine põlvkond on ema ja isa (2 inimest). Nemad vastutavad inimese otsese kasvatamise eest: tema käitumise eest perekonnas, ühiskonnas, tema harjumuste eest, suhtumise eest enda füüsilisesse ja emotsionaalsesse tervisesse, elusse üldse. Kui inimesel on oma ema ja isaga keerulised suhted, siis tõenäoliselt muutub peagi pingeliseks ka tema vahekord kogu suguvõsa, teiste inimeste, kodumaa ja maailmaga üldse. Vanematekodus õpitud suhteid püüab inimene teha teoks ka selles peres, mille ta ise loob, oma abikaasa ja lastega, ning annab need seega edasi oma järeltulijatele.
KOMMENTEERI!