PRESIDENDIHOROSKOOP! Astroloog Villu Põldma ennustab, keda presidendikandidaatidest soosivad taevased väed?


PRESIDENDIHOROSKOOP! Astroloog Villu Põldma ennustab, keda presidendikandidaatidest soosivad taevased väed?
Presidendikandidaadid Mart Helme, Marina Kaljurand, Edgar SavisaarFotod: Priit Silmson, Andres Putting

Edgar Savisaar, Mailis Reps, Siim Kallas, Marina Kaljurand, Urmas Paet, Jaak Jõerüüt, Mart Helme, Indrek Tarand, Eiki Nestor, Allar Jõks - kes neist võiks olla Eesti järgmine president? Astroloog Villu Põldma vaatas järgi, mida näitavad presidendikandidaatide horoskoopides neile taevased jõujooned.

Edgar Savisaar

Edgaril on küll kõige tugevam horoskoop, võrreldes teiste kandidaatidega, mis näitab ka tema väga suurt elujõudu. Edgar suudab üle elada mitu surmaohtlikku olukorda, mida enamus ei suuda. Suur mitmekülgsus, Tiigri aasta ja Kaksikute märk ei anna aga eriliselt suurt võimu, pigem jõudude killustamist ja pidevat õppimisvõimet.

Tema horoskoop näitab siiski tema poliitilise seisundi muutust, mille põhjuseks oli haigus ja ebaõiglane kohtuotsus. Oktoobri keskpaigas selgub tema uus seisund, mis võib olla ka tema linnapea seisundi taastumine, aga ei ole välistatud ka mingi muu ametikoht. Presidendi ametikoht läks temast mööda.

Mailis Reps

Mailisel on Saturn nõrk ja vastasseisus Päikesega, aga samas Jupiter annab tugevat aspekti, mis kindlustas talle Keskerakonna esikandidaadi seisundi. Kuna Saturni tugevat seljatagust ei ole, siis presidendiks saamine on küsitav. Pealegi vastasseis tekitab ka vastuolulise iseloomu.

Seotud lood:

Jänese aasta ja nõrk Saturn kindlustavad küll kodumaal pideva pildilolemise, aga ei näita võimuinimest. Kaljukitse märk näitab riigiametnikku ja äriinimest. Seega Mailise tõeline koht on ikka töö ministeeriumites.

Siim Kallas

Siimul erilisi tugevaid aspekte ei ole. Tema iseärasuseks on suur kõigi sisemiste jõudude kontsentratsioon avalikule elule ja tegevusele. Vaevalt, et ta oma kodusele elule erilist tähelepanu pöörab. Samuti on tal Jupiteri näol tugev seljatagune, mis samuti juhib teda kodust välja. Sellepärast ongi tema loomulik kodu Brüsselis, tugev Jupiter suunab teda ka kodumaalt välja. Ta soovib kõike ise otsustada, soovib olla suurim ülemjuhataja. Kui tema valitakse presidendis, siis Euroopa Komisjoni toetusel. Paistab, et Komisjon ongi andnud talle ülesande olla Eestis ülemjuhataja Brüsseli juhtimisel. Roti aasta näitab brigadiri, ehk väiksemat ametnikku, aga samas tugev Jupiter ka ülemjuhatajat. Päike Kaaludes ei ole kuidagi võimuinimese näitaja, pigem õpetaja ja suhetes kompromisside otsija. Ühest küljest ülemjuhataja-brigadir teisest küljest õpetaja. Kokku annab koolidirektori tüübi, kes täidab haridusministri korraldusi.

Kui rahvas saaks valida, siis Siimust ei saaks Eesti presidenti.

Marina Kaljurand

Marinal ei ole samuti tugevaid aspekte. Pluto on küll Päikesega seotud, aga samas on tal Jupiter vastasseisus, mis näitab, et tal tuleb probleeme esikandidaadiks saamisel, vaatamata sellele, et Jupiter pakkus talle välja kandideerimise. Saturn pigem takistab tema valimist presidendiks kui toetab. Ka Marinal tekitab vastasseis kahesugust iseloomu.

Tiigri aasta teeb temast ajakirjaniku loomuga pidevalt õppiva inimese ja kuna ka temal on Veenus tugev, siis võib ka teda iseloomustada kui kooliõpetajat, kes pidevalt end täiendab ja sobib ka ajakirjanikuks. Päike Neitsis annab talle soovi ka käsitööd teha. Aga tema seljataga on salapärase organisatsiooni ja Pluto jõud, mis sunnib teda võimu otsima, ehkki tal Jupiteri vastasseisu tõttu suurema võimutäiuse andmine on välistatud.

Urmas Paet

Urmasel tugevaid aspekte ei ole peale Uraani vastasseisu, mis näitab küll tugevat seost parteiga, aga ka väga suurt sõltuvust sellest. Vastasseis tingib ka tema kahesugust käitumist. Saturn ka tema praeguses positsioonis otsustavat osa ei etenda ja ei ole näha tema seisundi muutust, mis välistab presidendikoha saamise. Jupiter annab ka nõrka aspekti, mis andis võimaluse kandideerida.

Ka Urmas on sündinud Tiigri aastal nagu Marina Kaljurand ja Edgar Savisaar, seega ajakirjanikud-õpilased ja Päikese järgi on Urmas brigadir, kes juhib väiksemat üksust. Brigadiri osatäitmist toetavad temal Mars ja Saturn, aga mitte täie jõuga. Jupiteri osatähtsus on suhteliselt väike.

Jaak Jõerüüt

On tugevam võimuinimene kui paljud teised kandidaadid. Ta on tõeline ülemjuhataja, mida rõhutab tugev Jupiter ja Päike Amburi märgis. Pealegi on kohe-kohe Saturn muutmas ka tema ametialast karjääri. Ka temal on planeedid koondunud ühele poolele, mis näitab suurt jõudude kontsentratsiooni välisele elule. Seega on ta Siim Kallasega võrdne partner. Peale selle puudub tal ka vastasseis ja teda võib pidada täiesti ühenäoliseks isiksuseks. Muidugi suur Jupiteri jõud näitab, et ta ei kannata vastuvaidlemist, ka tema tahab kõike üksi otsustada. Tule Sea aastal sündimine annab talle suure soovi oma elu hiilgavalt korraldada ja elu nautida.

Mart Helme

Kõige parem taevaseis on Mart Helmel. Kui rahvas saaks valida valitakse kindlasti Mart Helme. Aga kuna Reformierakonnal on suured jõud Euroopa Komisjonis ja Komisjon on Reformierakonna seljataga, siis on Mardil raskusi. Peale selle hakkas reformierakond juba tegutsema. Ta laskis jälle lahti kuuldused Reformierakonna kõrgest reitingust (27% Keskerakonna 21% vastu) ja esikohast, ehkki seda ei ole. Ta kordab sama võtet, mida tehti ka enne parlamendi valimisi. Ei saa reiting ühe päevaga enne valimisi tõusta ja siis jälle kohe peale valimisi jälle langeda.

Mardil on suur trigoon, mis annab talle eriliselt tugeva seljataguse kodumaal organisatsiooni ja sõprade kaudu ning toetuse ka kodumaal elu paremaks muutmisel. Sõnni aasta annab talle suure majandusliku mõtlemise ja tegutsemisjõu. Päike Skorpionis annab talle jõu Eesti rahva elukäigu muutmiseks ja ka korruptsiooni vältimise jõu. Ka välised jõud Saturni ja Pluto näol toetavad teda, aga kahjuks on Jupiter äraootaval seisukohal.

Kõige sobivam kandidaat Presidendi ametitoolile, ehkki peaministrina saaks ta võib-olla rohkemgi ära teha.

Indrek Tarand

Indreku edukuse tagab just Draakoni aastal sündimine, sest Draakon ongi tõeline kuningas või siis vähemalt peremees. Päike Veevalajas näitab tema vähest isekust ja samas laiaplaanilist rahva huvides mõtlemist, see mis enamusel poliitikutel puudub. Indrekul ongi tugevad aspektid Kuu ja Jupiteriga nii, et ta sobiks ka kodumaa asju juhtima. Kahjuks annab Jupiter ajutist aspekti ja pidev ülemjuhataja koht ei ole talle kindal.

Indrek oleks presidendina hea inimese staatuses, kellel on võimekust ja haaret. Seda näitab ka tema europarlamendi ametikoha iseseisev saavutamine.

Eiki Nestor

Eikil ei ole eriti tugevaid seise, aga ka tema sarnaneb Siim Kallasele, kelle planeedid on kõik kõrgel taevas ja ka tema omad suurt kontsentreeritud jõudu ühiskonnas tegutsemiseks. Ka temale on kodu ja kodumaa vähetähtsad. Lamba aasta annab talle leplikkuse ja ka kuulekuse, mis ei tee temast iseseisvat poliitikut vaid pigem ideelise juhi. Sama rõhutab ka Päike Neitsis, mis on käsitöölise tsunfti seisundi tunnus. Tsunfti juht ja ideoloog. Saturn ei soosi ka praegu tema valimist.

Allar Jõks

Mao aastal sündinud Allar on pigem osav manipuleerija ja ka taibukas käsitööline. Kalade märk annab talle soovi mõnusaks äraelamiseks ja soovi saada teatud ametis täielikku iseseisvust. Kahjuks toetab teda Jupiter ainult hooajaliselt ja Saturn on ka tema jaoks nõrgas seisus. Jupiter on ka temale valimiste ajal vastasseisus ja tema kohta tehtav otsus ei ole ilmselt positiivne. Peale selle on ka temal vastuolulisi aspekte ja seega ka kahesugust iseloomu. Suureplaanilise juhi näitajad puuduvad, samas aga võib öelda, et võib juhtida üht eraldiseisvat osakonda, sest ta soovib mõnusat vabadust ja soovitud tasu.

Autor: Villu Põldma, astroloog

KOMMENTEERI!