Palju õnne sünnipäevaks, Igor Mang! Tähetark õpetab: elu aastaajad astroloogias


Igor Mang - juuli 2016
Igor Mang - juuli 2016Foto: Sven Arbet

Täna on sünnipäev armastatud tähetargal Igor Mangil, kes selgitab oma raamatus "Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused" päikesemärkide seost aastaaegadega: "Kevadised päikesemärgid on seotud embrüoga. Suvised märgid tähistavad last, kes elab ema ja isa kodus. Sügiseste märkide valitsemisala on inimene ühiskonnas. Talvemärkide inimene elab vaimses maailmas. See on igavene ringkäik: inimene tuleb kuskilt, inimpsüühika ehk hing on kogu aeg seotud taeva ehk teispoolsusega ja ta reinkarneerub füüsilisse maailma."

Taevast tuleb infot vahet pidamata, ehkki me ei oska seda alati tähele panna. Teadvus toimib kogu aeg: päeval füüsilises maailmas ja öösel astraalmaailmas. Kevadine pööripäev on viljastumismoment - hing võtab ühendust emaga ja kasvatab endale füüsilise keha. Kui ta on valmis ja sünnib, siis ta kasvab kodus, tunneb tundeid, saab täiskasvanuks - see on suvi. Seejärel ta abiellub, elab ühiskonnas. Küpsemana kasvatab mõistust ja intellektuaalsust. Täiskasvanu tunnus on, et ta elab mõistusega. Mõned on füüsiliselt suured, aga mõistust on vähe, see on arengupeetuse tunnus. Taoline inimene pole võimeline vastutama. Sügise märkidest Kaalud valitsevad ühiskonnaelu, Skorpion pangandust, Ambur religiooni ja ülikoole. Kaljukitsega ületatakse aastavahetusel teispoolsuse piir, sellele järgnevad Veevalaja ja Kalad on ka rohkem teispoolsusega seotud, vaimu märgid.

Seotud lood:

Inimese elus on neli astroloogilist sündi, mis märgivad elu aastaaegu. Igas aastaajas on kolm märki. Esimene sünd on viljastumismoment. See on Marsi märk Jäär - spontaanne ja aktiivne. Kevad, lapsekandmise aeg, on väga tähtis periood. Naist peab sel ajal väga hoidma, et ta ei puutuks kokku millegi negatiivsega, labaste seltskondadega, suitsetamisega. Hing võtab ema ja isaga ühendust juba mitu kuud enne naise rasestumist. Mitmed abielupaarid on rääkinud, et juba paar kuud enne rasestumist tunnevad nad, et keegi vaimolevus külastab neid. See ei ole juhuslik. Kõik, mida ema-isa sel ajal teevad, läheb lapse sisse. Kui nad lähevad saare peale elama, siis laps saab kaasa Neptuuni energiat; kui sõidavad lennukiga, siis Uraani energiat; kui tegelevad spordiga, siis Marsi energiat. Igale asjale vastab mingi planeet, mis sümboliseerib teatud energiaid.

Vähi märgis, suvise pööripäevaga, sünnib laps emaihust välja. Sünniga algab uus peatükk elus, loomse staadiumi läbielamine. Lapsed, koerad ja kiisud roomavad põrandal, nende eest peab hoolitsema, neid peab toitma ja nunnutama. Vähk märgib rinnalapse aega, Vähi märgi naised on seetõttu enamasti ka rinnakad. Lõvi on armastus, flirtimine, lõbustused ja ajaviitemaailm, peod, kurameerimised, seltskond, lapsed. Lõvi on lasteaed. Neitsi arvab, et ta on kõige targem. Vähemalt ta tahab olla kõige targem. See on aeg, kui inimene käib koolis.

Kaalude valitsejad on Veenus ja Saturn, kusjuures Saturn on tõsine. Veenus teeb nad ilukõnelejaks, näitlejad on ilusad ja ka nende armuelu on intensiivsem. Kaaludega algab sügis. Kaalud on abielu märk - kas veab abieluga või üldse mitte. Igal märgil on positiivne ja negatiivne variant selle valdkonnaga, mida tema märk haldab. Vanasti pidasid talupojad pulmi ikka sügisel, kui vili aidas. Kaalud oskavad suhelda, saavutavad rohkem, kui saavad teha koos. Nende koostöövajadus on suurem kui teistel, abielu on ka koostöö. Sa abiellud võõra inimesega, aga see inimene muutub sulle siis kõige lähedasemaks maailmas. Abielludes pannakse leivad ühte kappi ja kehad ühe teki alla. Kaalud oskavad tasakaalustada ja harmoniseerida. Ka äripartneritena.

Skorpion paneb kõik kokku. Kui hakkad elama uue mehega, siis muutub elus väga palju: teie kosmosed segunevad, elutunnetus muutub. Sellepärast on väga oluline, kellega sa elama hakkad. Tema saatus, tema perekonna, suguvõsa ja rahva saatus mõjutab ka sind. Skorpion, kes sünnib heal päeval, saab kõikide sugulaste päranduse. Skorpion räägib ka intiimsuhetest: abielu on füüsiline, hingeline ja vaimne ühendus. Kaks inimest lähevad teineteise hingemaailma, lähevad ühte nägu, elavad ühes energiapilves. Sellepärast on ka väga raske lahku minna. Skorpion on ka surma märk, vaimses tähenduses muutub Mari Mariaks, Jüri Johanneseks - et saada vaimseks, ristiinimesteks. Skorpion on pankur, politseinik, turvafirmadega seotud, kirurg, sõjaväelane ... nemad töötavad seal, kus on piirsituatsioonid.

Amburi märgis sünnib kõige rohkem kirikuõpetajaid ja tarku inimesi, sest Ambur on seotud maailmavaatega. Amburi märgi ja Jupiteri alla kuuluvate ülikooli klassikaliste teaduskondade esindajaid ja professoreid peaks olema ka teles ja vestlussaadetes. Usuteadus, õigusteadus, arstiteadus, filosoofiateadus - ülikooli klassikalised teaduskonnad on kõik Amburi märgi all. Riigikogu on ka Amburi märgi all. Juristi ja kirikuõpetaja horoskoobid on sarnased. Amburi eluülesanne on omandada terviklik maailmapilt, see on neile eriti omane.Kõik sügise märgid on sotsiaalsed. See on täiskasvanud inimese aeg.

Kevade aeg oli inimese olek ema kõhus, suvi lapse olek vanematekodus, sügis on täiskasvanud inimese olek ühiskonnas.

Püüdke siseneda positiivsesse infotulva, sest see määrab ära selle, kuhu te kuulute. Oluline on terviklik ja objektiivne maailmavaade. Inimene võib olla hea füüsik, aga kui ta ei tea, mis saab hingest sealpool, siis tema maailmapilt pole terviklik - religioon ja teadus peaksid koos käima. Igast kriisist on väljapääs, sest õige mõte on alati olemas. Universum on infot täis, see tuleb leida.

Inimese eluülesanne on teadvuse avardamine kosmiliste mõõtmeteni, sest me oleme kõik üks. Füüsis on kristalliseerunud energia. Pärast maise elu katkemist jääb teadvus alles. Uni on surma õde. Une ajal on astraalkeha füüsilisest kehast juba väljas. Seal võib toimuda kõik, füüsilise maailma seadused ei kehti. Mentaaltasand on veel kõrgem.

Kaljukits, talvine pööripäev, sümboliseerib neljandat sündi, teispoolsusse üleminekut. Talveaeg sümboliseerib teispoolsust. Kaljukitsed armastavad mägedes käia, tahavad kive ja mineraale korjata. Kaljukits on kas kõige parem isa või kõige halvem isa. Kaljukits on realistliku vaatega elule. Kaljukits on poliitik ja kui poliitikul pole realistlikku vaadet elule, rahvas teda ennast esindama ei vali. Ta on töökas, kõige töökam. Hommikul läheb esimesena ja õhtul tuleb viimasena. Selline on isa ja tõeline riigimees, ta pühendub. Et valitsuses ja riigisüsteemis üldse on kõige rohkem Kaljukitsesid, ei ole juhus. Riik või seadustik on vahend jõuda eesmärgini, aga eesmärk on olla õnnelik. Õnnelik sa saad olla siis, kui oled terve, aga terve oled sa siis, kui elad kosmiliste seaduste järgi.

Veevalaja on sõprade märk, ta kuulub alati ühingutesse ja seltsidesse. Veevalajal on alati sõbrad, kas vaimsed sõbrad või pätid. Vaimne sõprus on igavene. Miks ordud ei kao kuskile? Vabamüürlased on läänemaailma aadelkond.

Kalad on kas paradiis või hullumaja, sõltub isast. Kalad on kas kõige õnnelikum või kõige õnnetum inimene. Kui tal on õige usk, siis on hästi, kui vale, siis lõpetab hullumajas.

Kaljukitse planeet Saturn esindab aega astroloogias, see on Kronos, riik, isa. See hoiab korda mineviku traditsiooni alusel. Kõige konservatiivsemad inimesed on Kaljukitsed, neid on kõige rohkem bürokraatide hulgas. Saturn ja Kaljukits esindavad luid - see on inimorganismis kõige tihedam aine, see peab ka mullas veel kaua vastu. Kaljukitse kui kõige konservatiivsema märgi vastand on Veevalaja, kes on kõige vabam kõikidest märkidest. Ta elab ideele, samastub vaimse õpetusega. Kaljukits on sellepärast sünge ja tõsine, et ta on väga samastunud füüsilise maailmaga, see on raske keskkond, kiviraidurite ja mägironijate maailm. Veevalaja on lendur, stjuardess. Ta samastab end õhuga, mis on kõige hõredam, milles on kõige enam liikumist. Veevalaja on kas kõige parem või kõige halvem sõber, aga igal juhul on tema element sõprus. Kaljukitse maailm on kohustuste maailm, kus sa annad allkirja, mis kohustab võlad ära maksma. Selles maailmas on palju maist varandust, kõik on dokumenteeritud, sa mattud sinna alla. Kõik bürokraadid on raskepärased natuurid. Kalad on ka vabadus, aga see vabadus on erinev Veevalaja omast. Veevalajal on vabadus ja püüdlus mõista maailma, iseennast, elu, kosmose avarusi, teda paelub tähistaevas.

Kalade lõpmatus ja vabadus on seotud veega. Kalad on Veevalajaga võrreldes materiaalsem. Vesi on tihedam kui õhk, aga dünaamilisem ja liikuvam kui maa. Kalad ei pruugi olla jäigalt konservatiivne, ta on lihtsalt maisem. Neptuun on ookeanide jumal. See on nagu uppumine maailmameres - vesi esindab tundemaailma, see on universaalne kosmiline tunne, kosmose hing. Veevalaja on universumi teadvus, informatsioon. Kalad esindavad universumi hinge, lõpmatuse tunnet, lõpmatu armastuse tunnet. Sellepärast on Kalad võimelised ennast ohverdama - lõpmatu armastuse tõttu looduse vastu, kõikide laste, loomade ja inimeste vastu. Positiivsel juhul on see nagu ema Teresa. Kui Kalade esindaja läheb negatiivset teed, siis on ka lõpmatus. Ta lahustub ära igal juhul. See, kes ennast ohverdab, lahustab ennast mingis suures tervikus, kaob ära inimkonna õnne nimel. Negatiivse variandi korral joob ta end rentslisse, langeb allapoole inimest, sest inimene peab kaduma. Võib langeda ka allapoole looma, sest loom ei ole moraalne või moraalitu, inimene aga saab olla moraalitu debiil või vastandina kõrge moraaliga pühak. Kalade tee on religiooni tee. Religioon on lihtrahvale, massidele, s.o masside religioosne vaimustus, ristisõda, palverännak pühale maale. Veevalaja on teistmoodi, tema läheb üksi mägedesse ja elab seal nagu tõeline India joogi. Veevalaja pole kunagi massiinimene, ta on eraklik üliinimene, esindab aristokraatiat, sest elab ja sõbrustab väljavalitutega.

Autor: Igor Mang

Allikas: "Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused", kirjastus Pilgrim

Alkeemia toimetus soovib auväärt tähetargale palju õnne, rõõmu, rahu, tervist, armastust!

KOMMENTEERI!