Nõid Anete kirjanurk | Jaanuarikuu jooksul tehtud valikud mõjutavad meid veel pikka aega

 (1)
Nõid Anete kirjanurk | Jaanuarikuu jooksul tehtud valikud mõjutavad meid veel pikka aega
Foto: Wallup.net

Tavaliselt on aasta esimene kuu üks kõige rahulikumaid kuid kogu aastas. Mõnikord tundub, et jaanuar on aasta kõige pikem kuu. Eelmiste aastatega võrreldes on jaanuar lennanud linnutiivul ja olnud ääretult intensiivne, sest selle aasta jaanuarikuus toimus võimas planeetide kohtumine (stellium) Kaljukitse märgis, kohtumisel osalesid Päike, Veenus, Merkuur, Saturn, Pluuto, Kuu ja Must Kuu. Kuu ja Must Kuu ei ole küll planeedid, kuid nende emotsionaalseid mõjusid ei tasu alahinnata. Olgu öeldud, et see seis ei kestnud tervet jaanuarikuud, vaid leidis aset jaanuari keskpaigas 11.-18. kuupäeval. Selle seisu mõjud ulatusid tervesse jaanuarisse ja pikaajalisemad mõjud kestavad aastaid. Keda ja millisel moel see seis eelkõige mõjutas?

Jaanuarikuu juhtplaneet Saturn

Selle stelliumi mõjusid tundsid kõige tugevamalt Saturni mõjutustega ja Kuu mõjutustega inimesed ehk siis Kaljukitsed ja Vähid, kuid mõjutamata ei jäänud ka kaks teist kardinaalmärki Jäärad ja Kaalud. Kuna stelliumis osalesid Päike (Lõvid), Veenus (Sõnnid ja Kaalud), Merkuur (Neitsid ja Kaksikud), Saturn (Kaljukitsed), Pluuto (Skorpionid), Kuu (Vähid), siis oli mõju tuntav ka kõikidele nendele märkidel ning nende vastasmärkidele, lühidalt öeldes, see seis mõjutas suuremal või vähemal määral absoluutselt kõiki tähemärke ja suunas kõikide tähemärkide tähelepanu Saturni, Kaljukitse teemadele.

Seotud lood:

Mõju võis väljenduda mitmel moel, need inimesed, kes on Saturni või Kuuga rohkem seotud, võisid sel ajavahemikul tunda, et töökoorem, kohustuste ja vastutuste hulk kasvab eriti suureks. Miks? Saturn valitseb Kaljukitse märki ja 10. maja ehk karjääri, staatuse, ühiskonna maja, seega eriti tugevalt võis esile tõusta teema, kust ma õigupoolest tulen (4. Maja) ja kuhu ma õigupoolest maailmas kuulun (10.maja), millist nägu ma maailmale näidata tahan, kes ma ühiskonnas olen, kuhu ma jõuda tahan, millist karjääri ma teha soovin. Kaljukits on ambitsioonikas märk, kuid võrreldes Amburi või Lõviga, on Kaljukits konservatiivsem ja hoiab oma ambitsioonid ja plaanid iseenda teada. Paljudel möödus 11.-18. jaanuar seega intensiivselt tööd tehes. Võis valitseda tunne, et ajast jääb puudu (tavaliselt jaanuaris ju just on aega!), kuid Saturn on ajavalitseja, ta on isa, kes halastamatult paneb nahka kõik oma lapsed ehk siis tasuks meeles pidada, et me kõik oleme surelikud.

Selle aasta jaanuarikuus aset leidnud stellium, palus meil üle vaadata kõik oma ajalised, energeetilised ning materiaalsed vahendid. Saturn Kaljukitses tahab õpetada meile, kuidas enda käes olevaid vahendeid kasutada mõistlikult, silmas pidades pikemat perspektiivi. Saturn on karm isa, kuid ta annab ka võimalusi inimestele, kellel on tõeline soov tööd teha. Veenus Kaljukitses annab võimaluse ühendada raha ja armastuse ehk siis teha seda, mida tõeliselt armastad ning seeläbi saada rikkamaks. Pluuto Kaljukitses annab võimaluse muutuda sügaval tasandil, läbida täieliku transformatsiooni, muutuse. Pluuto on ekstreemsuse ja intensiivsuse planeet, mis viib meid sügavale allmaailma, et sealt rikkusi otsida. Merkuur Kaljukitses on orienteeritud pikaajaliste praktiliste lahenduste leidmisele, Merkuur on mõtlemise-suhtlemiseplaneet, mis Kaljukitse märgis viibides otsib ja leiab ärilisi lahendusi. Päike Kaljukitses pakub erinevaid võimalusi ja laseb ka uyusi karjäärgia seotud võimalusi näha. Kuu Kaljukitses õpetab inimesi oma emotsioone paremini ohjama. Must Kuu Kaljukitses sunnib inimesi vähem kasutama alatuid meetmeid, et karjäärialaselt edasi jõuda, st vähendab "teistest ülesõitmise" ohtu.

Jaanuarikuu andis sel aastal võimaluse iseend ja oma karjäärialaseid valikuid muuta. Võimaluse andis ta ka neile, kelle saatus näis olevat justkui kivisse raiutud. Jaanuari viimasel nädalal tasub iseenda jaoks veelkord lahti mõtestada (ja kirja panna) see, milline suund on elus valitud, kui palju ja missuguseid vahendeid oma valitud raja läbimiseks kulub, millised muudatused tuleks läbi viia, et edasi liikuda, milliste võtete kasutamisest tasuks hoiduda ja millised plaanid lõpuks käiku lastakse. Päike (võimalused) ja Veenus (raha ja armastuse ühendamine) on edasi liikunud, kuid Pluuto (transformatsioon), Merkuur (mõtlemine, plaanid), Saturn (vahendid, karjäär) ja Must Kuu (keelatud võtted, tabud) istuvad jätkuvalt veel Kaljukitses. Selle jaanuarikuu jooksul tehtud valikud mõjutavad meid veel pikak aega ja võimalik, et paljud oma eluaja jooksul taolist teist võimalust muutuda ei saagi. Kasutage võimalust!

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Nõid Anete kirjanurk: nõidus ja radioaktiivsus

Ettevaatust! 3 musta maagia trikki, mida ära kunagi ette võta

Nõid Anete kirjanurk | Eelmiste elude saladus

KOMMENTEERI!