Mai-Agate Väljataga: selleks, et midagi uut saaks tekkida, tuleb vanadest tõekspidamistest lahti lasta


Mai-Agate Väljataga: selleks, et midagi uut saaks tekkida, tuleb vanadest tõekspidamistest lahti lasta
Foto: depositphotos.com

Iga inimene sünnib teatud dimensiooni, teatavasse kohta, soosse ja rahvusesse - selleks, et midagi ära õppida. Iga inimene tuleb maa peale ülesandega - mitte ühtegi inimest ei tule ilma ülesandeta. Näiteks kui võtad väga palju viha kaasa, siis õpid siinses elus viha juhtima. Kui vihaseks saad, ei pööra vihatunnet enda ega teiste vastu, vaid muudad selle ära või kasutad millegi füüsilise tegemiseks. Kui inimene vihastab ja kukub laamendama, kas ta on siis viha energia valitsemise ära õppinud? Ei ole. Ta hoopis samastub viha energiaga ja arvab, et see ongi reaalsus ja tal ongi nüüd õigus vihane olla ja lõhkuda, aga tegelikult ei ole see niimoodi. Kõik tunded, mis kaasa võtame, on loomejõud. Mida teha viha kui loomejõuga? Kas kasutada viha energiat selleks, et kellelgi nägu nii-öelda üles lüüa või kasutada seda millekski otstarbekaks?

Tunded on meile selleks, et me õpiksime erinevate energiatega ümber käima, õpiksime neid juhtima. Iseenda muutmine on aga kõige raskem. Miks see nii raske on? Sellepärast, et vanad tõekspidamised, mis on tegelikult energiaväljad, ei lähe niisama ära. Nad kükitavad meie ajus ega lase alateadvusest uut informatsiooni vastu võtta, sest ajul on teatud ruumala, palju ta infot saab vastu võtta. Kui aju on täis kõiki neid juhtumeid, mis on vanad, siis kuhu sa paned selle uue info? Selleks et midagi uut saaks tekkida, pead vanadest tõekspidamistest lahti laskma.

Seotud lood:

Paljud on rahul sellega, kui kogu aeg on mugav elu ja ei ole vaja pingutada ega hakata endaga tegelema. Mina küll tahan siia maa peale arenema tulla, mina tahan rohkem seiklusi, kuigi vahetevahel on need seiklused niisugused, et karju appi. Aga need teevadki elu huvitavaks.

Kuidas siis ennast liikuma saada, kuidas saada ennast muutuma? Oletame, et inimene on teadvustanud endale, et on aeg muutuda, oma sisemuses on ta juba jõudnud arusaamisele, et vanaviisi edasi ei saa, vaid tuleb elada, olla, mõelda, tunda ja tegutseda uutmoodi. Vanad uskumussüsteemid, mis istuvad meie ajus, ei lase aga edasi liikuda. Võimurite vana masinavärk käib edasi, astud vanasse ämbrisse, sama vana reha otsa - ja sama jama käib edasi. Isegi kui sa teadvustad õppetunnid, siis suurt muutust endas teha on väga raske, sest meie kõrgemad jõud vaatavad, kas me oleme piisavalt aru saanud nendest vanadest ämbritesseastumistest, kas oleme neist kogemuse kätte saanud, kas meie rakumälus või kõvakettal on piisavalt materjali, et tekiks tarkus.

Aga äkki on vaja veel neid negatiivseid kogemusi kogeda! Võib-olla selles ongi põhjus, miks ei saa edasi minna. Aga on ka inimesi, kes ütlevad, et neile ei meeldi luua ja neile meeldibki rutiin. Jaa, on inimesi, kes on tulnud rutiini õppima. Ka rutiinis olemist on vaja õppida, õppida rutiini välja kannatama. Rutiini äraõppimine on ka omaette väljakutse. Kui sa ei ole võimeline rutiinis olema, siis mis sa siin maa peal teed? Tuuseldad ringi. Teed kõiki asju tuuseldades, pilla-palla, ei tee laitmatult ega oska asju ära lõpetada.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Mai-Agate Väljataga raamatust "Loomise õpetus II".

Kordustrükk on ilmunud ka Mai-Agate Väljataga raamatust "Loomise õpetus".

Loe lisaks: Mai-Agate Väljataga: uskumused teie alateadvuses loovad teie isikliku reaalsuse

Šamaan Anu Pahka nõuanded: õunapuu maagiline vägi aitab leida armastust ja jääda lapseootele

9 selget märki, mis näitavad, et universum "kõneleb" sinuga

Abracadabra Havai stiilis: palve probleemide lahendamiseks ja enese tervendamiseks

KOMMENTEERI!