Maagiline sarapuu tõmbab ligi küllust ja kaitseb kurja eest


Maagiline sarapuu tõmbab ligi küllust ja kaitseb kurja eest
Foto: depositphotos.com

Rahvakeeles on sarapuu pähklipuu, pähklike ja tarkusepuu. Usutakse, et sarapuu stimuleerib aju tööd, kaitseb halbade vaimude eest ja omab puhastavat toimet. Kasutatakse nii puu lehti, koort, oksi kui ka pähkleid. Loe, millised on sarapuu maagilised omadused ja tee amulett enda ja kodu kaitseks.

Sarapuu on hea puu, millest meisterdada endale maagiline võlukepp või nõiasau. Et vits omandaks võlujõu, tuli see valmistada jaanilaupäeval, kolmekuningapäeval või noorkuu esimesel ööl. Lõigata tuli puu noor oks, millele pole veel teisi oksi külge kasvanud.

Sarapuu on ka põhjakaare sümbol ning tarkuse- ja maagiasümbol. Maag saab seda võimsat puud kasutada nii head tehes kui ka kurja tuues. Maag jagab läbi sarapuust saua enda energiat ja väge, mida ta võtab kividelt, veelt, tulelt ja tuultelt. Sarapuukepikese abil võivad tundlikud inimesed leida veesooni ja peidetud varandust. Sarapuust tehtud kepikesi või puutükke kasutatakse kaitseks halva energia eest, näiteks ümbritsetakse veekoht sarapuust pulkadega.

Sarapuu on pühendatud Odinile, võimsale jumalusele. Okstest tehakse nõiavitsasid ja võlukepikesi, mis hoiavad eemal halvad vaimud. Sarapuu energia aitab meie mõistusel vaadata oma elu igast nurgast ja olla teadlik sellest, mis meid üht või teist teed valides ees ootab. Kreekas on kasutatud sarapuud kui loomingu ja inspiratsioonipuud. Seega valmistati kirjutuslauad ja kirjatarbed just sellest puust. Keltide kultuuris on sarapuud kasutatud tihti matustel ja erinevatel tseremooniatel ning rituaalides. Sarapuu arvati olevat tulejumala ja piimajumalanna soosingus.

Seotud lood:

Rahvameditsiinis kasutatakse pähklipuud neeruhaiguste leevendamiseks, urineerimisprobleemide arstimisel ja paistes lümfisõlmede raviks. Õietolm koos meega on võimas elueliksiir, mis annab nooruse ja tugeva tervise. Usutakse, et sarapuu on vägev õiglusepuu. Kui ta asub inimese lähedal, on võimatu valetada. Inimesel võib tõusta siis vererõhk, hakata pea valutama või ta võib lihtsalt end halvasti tunda. Kui paluda sarapuult abi, tuleb rahulikult keskenduda probleemile ning lahendused hakkavad justkui iseenesest tulema. Samuti saab sarapuu käest paluda õiglust, aga alati nii, et see kellelegi halba ei teeks. Sarapuult võib abi paluda ka materiaalse olukorra parandamiseks, sest tema loomuses on külluse andmine.

Amulett külluseks

Aja seitse pähklit punase niidi järele ja riputada see kee koduuksele. See toob raha majja.

Amulett kaitseks

Pane kaks sarapuuoksa ristiks kokku, seo keskelt kuldse ja punase niidiga kokku ning riputa koju. Arvatakse, et metspähkel kaitseb kodu välgu ja tulekahjude eest.

Enese kaitseks

Metspähkliga võib joonistada päripäeva nähtamatu ringi maha enda ümber, samal ajal mõttes kaitset paludes.

Amulett lapseõnneks

Enne pulmi peab peigmees korjama peotäie pähkleid ja panema need laste soki sisse ning kinkima oma tulevasele naisele.

Teadmiseks: ei tohi võtta võõrastelt kingituseks sarapuustkepikesi ega ka mingisuguseid talismane, kuna need võivad olla nõiutud.

Autor: Anu Pahka

Allikas: Anu Pahka "Nõiakatla tarkuseterad", kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Ettevaatust! 3 musta maagia trikki, mida ära kunagi ette võta

Šamaan Anu väekas rituaal soovide täitumiseks

Tamm - maagiline puu, mis kaitseb kurjade jõudude eest, toob viljakust ja pikaealisust

KOMMENTEERI!