Kuuseisude kalender sügiskuuks


Kuuseisude kalender sügiskuuks
Foto: depositphotos.com

Sügiskuu kuu-tabel on siin sulle kasutamiseks, et saaksid ikka paremini oma elu kuuga ning põlise ja targa rahvakalendriga koos kulgema sättida, kirjutab kuu-tabeli koostja Liisa Kaasik Facebooki lehel Põline Pere.

Aasta üheksas kuu pöörab suve sügisesse. Aeg, mil loodus valmistub talvepuhkuseks ning looduse rütmis kulgevatele esivanematele oli kokkuvõteteks, koomaletõmbamisteks, lõpetamisteks, on tänapäeval hoopis vastupidiselt paljudeks uuteks alguseks. Algavad lasteaiad, koolid, trennid, uued tööprojektid ja uued hooajad telesaadetes.

Sügiskuu on rahvakalendris mihklikuu, pohlakuu, jahikuu, kanarbikukuu, leheminegikuu. Päevad lühenevad armutult, peale pööripäeva saab pimedus päevavalgusest võitu ja valget aega jääb nüüd pimedusest vähem. Mõnel vananaistesuvisel päeval looduse värvidepillerkaari ees silm sulgedes saaks ju veel täitsa unistada, et on suvi. Ent siis tuleb ikka kummikud jalga tõmmata ja kartuleid võtma minna. Ja seenele ja pähklile ja jõhvikale!

Vaata kuu-tabelist järgi, millised on parimad päevad metsa minemiseks, loitsimiseks, saunas käimiseks ja muudeks tähtsateks ja vajalikeks tegevuteks.

Allikas: Põline Pere MTÜ Facebooki leht

KOMMENTEERI!