Head teed tähtede taha, Rein Weber!


Rein ja Ave Weber
Rein ja Ave WeberFoto: Sven Arbet

Eile, 16. augustil lahkus meie seast Rein Weber, kes oli tuntud arhitekt-geobioloog, feng shui spetsialist ja pendlimees, kes on koos oma abikaasa Ave Weberiga välja andnud mitmeid raamatuid ning olnud ka ärimees Urmas Sõõrumaa üheks oluliseks nõuandjaks.

1940. aastal sündinud Weber elas oma elust 20 aastat Pariisis, tagasi kodumaale naasis ta selle aastatuhande alguses, pärast mida hakkas ta koheselt rahvale tutvustama feng shuid ja selle tõhusust erinevates elu aspektides. Rein Weberil oleks sellel pühapäeval täitunud 78 eluaasta.

Rein Weberilt ilmus koostöös oma abikaasa Avega aastal 2009 raamat "Õnne feng shui", kus analüüsiti mehe ja naise vahelisi suhteid feng shui vaatenurgast ja jagati nõuandeid neile, kes tunnevad, et vajavad elus midagi enamat.

"80% kõigist haigustest tekitavad emotsioonid. Kui sul pole suhted korras, tulevadki igasugu haigused ja hädad," tõdes geobioloog Rein Weber.

Vana-Hiina õpetuse feng shui eestikeelne tähendus võiks olla "tuul ja vesi". Need algjõud olid taoismi järgi olemas juba enne maailma teket. "Tuule all mõeldakse kosmilist alget ja vesi on maine mateeria," selgitasid Rein ja Ave Weber 2009. aasta intervjuus Õhtulehele.

"Iga inimene on universumi väike mudel. Samad jõud, mis mõjutavad planeete ja päikesesüsteeme, mõjuvad ka inimkehas. Kui inimese kõrvale panna üliväike oled, siis tajub see olend inimest nii, nagu meie vaatame oma tähistaevast koos Linnuteega. Kondid moodustaksid tema jaoks justkui mingid tähekogumid, aga sa ise oleksid selle olendi jaoks tühjus," võrdleb Rein. "Pärast selle tunnetamist, et temas ja universumis valitsevad samad jõud, on inimene võimeline igasugu tegusid tegema, sest blokid ja piirid kaovad ära."

Seotud lood:

Alkeemia avaldab omalt poolt kaastunnet Rein Weberi perele ja lähedastele.

*

Kuula Rein ja Ave Weberit rääkimas Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"

Loe nende intervjuud Eesti Ekspressist.

KOMMENTEERI!