Soomaa rabas toimuv Metsalaulupidu kutsub ühislauluga loodustunnetust väärtustama


Soomaa rabas toimuv Metsalaulupidu kutsub ühislauluga loodustunnetust väärtustama
Foto: erakogu

Sel laupäeval, 30. juunil kell 15-22 toimub Soomaa rabas, Hüpassaare õpperaja rabasaarel EMA Metsalaulupidu. Juhtimaks tähelepanu meie maa, metsade, vete ja rabade olukorrale, selleks, et hoida meie laulutraditsiooni ja pärimust, korraldab Eesti Metsa Abiks heategevusliku Metsalaulupeo, millega ühtlasi tähistatakse Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva.

"Pärimuslikke lugusi jutustades ja regilaule lauldes tuletatame meelde, et me oleme metsarahvas, kelle maailmatunnetus on tugevalt loodusega seotud. Meie kohuseks on hoida loodust, ehk kultuuri ja elukeskkonda, mille sügavuses asuvad meie maailmatunnetus ja elu mustrid, ulatudes ajas väga kaugele," räägivad korraldajad Metsalaulupeost.

Metsalaulupidu toimub Kuresoos, kus on madal, kuid aastasadu vana rabamets. Tihti inimesed ei märkagi, et need kidurad männid ja märg maa on ka mets, vanem kui ükski teine siin maal, puutumata mets, mida pole kunagi raiutud.

Kuresoo servalt Hüpassaarest on pärit Eesti koorilaulu suurkuju Mart Saar, kelle loomingut on metsade vaikus ja raba lõputus tugevalt mõjutanud. Metsalaulupeole tulijad saavad parkida oma autod Mart Saare majamuuseumi parklasse, kust viib 20-minutiline jalutuskäik mööda metsarada ja laudteed rabasaarele.

Seotud lood:

Kaasa tasub võtta oma piknikukorv, midagi pehmet istumise alla ja ilmastikukindlad riided.

Oluline on end registreerida! Sest rabasse ei mahu liiga palju inimesi, ja registreerimisvormis on küsimusi, millele ootavad Metsalaulupeo korraldajad vastuseid, et oskaks paremini korraldada, kuidas paremini abiks olla.

Registreeri SIIN

Vaata sündmuse kohta lisainfot SIIT

Asukoht kaardil leia SIIN

Toimumispaik: Hüpassaare matkaraja rabalava, Karjasoo küla, Põhja-Sakala vald, Viljandi maakond

Metsalaulupidu toetavad: Sooma Rahvuspark, Keskkonnaamet, Keskkonnainvesteeringute keskus, Soomaa.com, Riisa Rantšo

Kuula Metsalaulupeo kohta ka Vikerraadio saatest "Huvitaja"

KOMMENTEERI!