Slovakkia keelustas karusloomafarmid


Karjaküla karusloomafarm
Karjaküla karusloomafarmFoto: Rauno_Volmar

Slovakkiast sai 14. Euroopa riik, kus keelustati karusloomafarmid. Keeld hakkab kehtima 2021. aastal, olemasolevatele farmidele üleminekuajaga alates 2025. aastast. Eelnõu toetas 107 parlamendiliiget 150st. Slovakkias opereerib täna üks mingifarm 5000 loomaga ja kaheksa jänesefarmi.

Karusloomafarmide vastane kampaania algas Slovakkias kõigest kaheksa kuud tagasi, mil Slovakkia loomakaitseorganisatsioon Humánny pokrok avaldas salaja filmitud kaadrid kohalikest karusloomafarmidest. Kampaania jooksul allkirjastas 76 000 inimest petitsiooni karusloomafarmide keelustamiseks Slovakkias.

Eesti loomade eestkoste organisatsioon rõõmustab koos Slovakkia kolleegidega. "On tagumine aeg ka Eestis karusloomafarmid sulgeda," kommenteeris Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. "Kampaania karusloomafarmide sulgemiseks Eestis on kestnud tänaseks juba kümme aastat. Mitmed küsitlused on näidanud, et 70% Eesti inimestest ei toeta loomade kasvatamist ja hukkamist karusloomafarmides. Ühiskond ootab poliitikutelt resoluutseid otsuseid loomade ja keskkonna kaitseks."

Juba ligi 54 000 inimest on oma allkirja andnud Loomuse rahvusvahelisele petitsioonile. Anna ka Sina oma allkiri: http://bit.ly/EndFurFarminginEstonia
Allikas: Loomus.ee
Loe lisaks: Euroopa loomakaitsjad ja eurosaadikud tähistasid loomakaitse ajaloo edukamat kodanikualgatust - 1,6 miljonit allkirja loomade heaks!
Üheksa müüti karusloomakasvanduste kohta, mis ei vasta tõele

Seotud lood:

6 põhjust, miks haid ei kuulu vangistusse

Loomade eestkostjad: karusloomafarmides pole võimalik heaolu tagada

Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast

KOMMENTEERI!