Homme toimub Tallinnas meeleavaldus haide kaitseks, kogutud on 14 200 allkirja


Homme toimub Tallinnas meeleavaldus haide kaitseks, kogutud on 14 200 allkirja
Foto: depositphotos.com

MTÜ Loomus korraldab neljapäeval Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Tallinna kontori ees meeleavalduse ookeanikalade kaitseks. Juba üle 14 000 inimese oma allkirja andnud pöördumisele, millega palutakse EASil ja perekeskusel "Meritäht" peatada plaan ehitada Dirhami sadamasse haide ja raide akvaarium.

Lisaks eraisikutele on pöördumisele alla kirjutanud ka mitmed välismaised looma- ja looduskaitseorganisatsioonid nagu PETA ja Sea Shepherd ning kaheksa Eesti loomakaitseorganisatsiooni.

MTÜ Loomuse juhataja Kadri Taperson kutsub meelt avaldama kõiki, kes leiavad, et ookeanikalade koht ei ole Noarootsi akvaariumis. "Me soovime, et EAS ei rahastaks projekti, mille peamine tõmbenumber ja eesmärk on vangistatud loom. Taoline iganenud ja loomade heaolu eirav meelelahutus ei kuulu 21. sajandisse," kinnitab Taperson.

Meeleavaldus haide ja raide kaitseks toimub 29. märtsil kell 12 - 13 Tallinnas EASi hoone ees, aadressil Lasnamäe 2.

Vaata ka meeleavalduse lehte Facebookis

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Seotud lood:

Loe lisaks: 6 põhjust, miks haid ei kuulu vangistusse

Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast

8 põhjust, miks loomade koht pole tsirkuses

KOMMENTEERI!