Earth Day: Täna tähistatakse ülemaailmset Maa päeva pööramaks tähelepanu keskkonnaprobleemidele


Earth Day: Täna tähistatakse ülemaailmset Maa päeva pööramaks tähelepanu keskkonnaprobleemidele
22. aprill on Maa päevdepositphotos.com

Maa Päev ehk rahvusvaheliselt öelduna Earth Day on täna, 22. aprillil ja seda tähistatakse ülemaailmselt 192 riigis. Ettevõtmise eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu erinevatele keskkonnaprobleemidele ja tõsta teadlikkust nii indiviidi kui ühiskonna tasandil.

Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal USA-s, kus miljonid ameeriklased protesteerisid tänavatel keskkonna saastamise vastu. 

Tänapäeval tähistatakse Maa päeva kogu maailmas mitmete erinevate ürituste ja ettevõtmistega, eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele: kliima soojenemine, õhusaaste, liigne energia tarbimine, autostumine jne.

See on ka hea päev selleks, et arvutada välja oma ökoloogiline jalajälg. Ökoloogiline jalajälg on meetod, mis suudab ligikaudselt arvutada maa-ala suurust, mida on vaja meie poolt ühes aastas kasutatavate ressursside (nt soojusenergia, mootorikütus või toiduained) tootmiseks ja tekkinud jäätmete ning saaste ümbertöötlemiseks, ladestamiseks või looduslikesse aineringetesse sidumiseks. Kui ressursikasutus ja jäätmeteke ületab maakera eluslooduse kandevõime piirid, siis ei käitu inimkond enam jätkusuutlikult. Oma ökoloogilise jalajälje suuruse saad arvutada SIIN
Seotud lood:

"Meie jaoks on iga päev Maa Päev. Selle meelsusega toimetame ja informeerime inimesi sellest, kuidas igapäevaselt keskkonna suhtes hoolivalt käituda: olgu see siis nutikas taaskasutusidee, uudised viimastest keskkonda päästvatest ja säästvatest lahendustest või väiksed nipid, kuidas rohelisemalt elada. Jagame hüva nõu, inspiratsiooni ja praktilisi võtteid, kuidas oma kogukonnas ja elus keskkonnasõbralikumaid muudatusi teha ja seda kõike üsna lihtsalt ja säästlikult," räägivad Maa päeva ellukutsujad.

Loe ka meie olulisi keskkonnateemalisi artkleid: 

Vaata ka Maa päeva kodulehte www.earthday.com ja loe lähemalt Earth Day ajaloo kohta.

KOMMENTEERI!