Anna toetuseks oma hääl - Orissaare tamm kandideerib Euroopa aasta puuks

 (5)
Anna toetuseks oma hääl - Orissaare tamm kandideerib Euroopa aasta puuks
tammFoto:https://et.wikipedia.org

Veel kuni 28. veebruarini saad sinagi anda oma hääle Saaremaal Orissaare jalgpalliväljakul kasvava tamme poolt, mis kandideerib aasta puu valimisel.

Saaremaal Orissaare jalgpalliväljakul kasvav tamm kandideerib Euroopa aasta puuks. Võistluse eesmärk on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele. Eesti puu eest saab hääle anda siin!

Orissaare tamme tutvustuses rõhutakse puu erilisele asukohale. "Kas kuskilt mujalt maailmas võib leida jalgpallistaadioni, mille keskel kõrgub võimas tamm? Algselt oli tamme kõrval väike spordiplats, kuid 1951. aastal seda laiendati ja tamm jäi keset uut staadionit. Legend räägib, et kaks Stalinetsi traktorit üritanud tamme paigast sikutada, aga ikka katkenud trossid. Tamme ümber on sellest senini haavad puukoorel. Õppurid oskavad kasutada tammepõrget imehästi söötude andmiseks, lisaks annab puu head varju," märgitakse puu kirjelduses.

Võistlus Euroopa aasta puu sai alguse 2011. aastal. Euroopa finaali pääsevad riiklike voorude võitjad.

Hääletamine toimub 1. kuni 28. veebruarini 2015. Viimasel nädalal (21. kuni 28. veebruarini) on hääletamine salajane. Tulemused avaldatakse 5. märtsil. Võidupuu tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil 2015 Brüsselis.

Allikas: Delfi.ee

KOMMENTEERI!