13. juulil Soomaal toimuv Metsalaulupidu meenutab, et oleme metsarahvas, kelle juured on sügaval looduses


13. juulil Soomaal toimuv Metsalaulupidu meenutab, et oleme metsarahvas, kelle juured on sügaval looduses
Foto: Metsalaulupidu.ee

Taaskord on aeg kokku tulla ja laulda oma maa ja metsade eest, tuletada meelde, et oleme metsarahvas - pärismaalased, kelle juured on sügaval metsikus looduses. Soomaa rahvuspargis Viljandimaal laulame koos regilaule, jutustame lugusid ning loitsime, et maa ja ilm saaks paremaks.

Eelmisel suvel kogunesime Metsalaulupeole Soomaal, Hüpassaares. Koos laulsime regilaule ja kuulasime lugusid pärimusest. Aasta on möödunud, kuid mets vajab meie abi rohkem kui kunagi varem. 2018 aasta oli Eesti metsaraie rekordaasta, kunagi varem pole siin mail nii palju metsikut loodust hävitatud. Ajad on muutunud, raiutakse kodumetsades, lagastatakse kaitsealadel ja rüvetatakse hiisi. Seda enam on vaja hoida põliseid tarkusi, jagada hääbuma kippuvat teadmist ning austada loodust, kui oma lähedast.

Taaskord on aeg metsahõimul koguneda vanas puutumatus rabametsas, et laulda iidseid laule, loitsida paremat maailma ja jutustada mõtlemapanevaid lugusi - tuletada meelde, et me oleme metsarahvas - pärismaalased, kes kannavad metsa oma südames, on looduse ja oma inimestega ühenduses.

Elu meis endis võimaldab südamel kõnelda loodusega ja kuulata elavat me ümber. Ilmapuu juur toob meid kokku ja paneb rõõmus laulma. Õnn on olla pärismaalane, hoida elu ja loodust, veel mäletada esivanemate tarkuseid, teada laule ja salasõnu.

Seotud lood:

Maa ja Ilm on loodud, kuid nad pole kunagi valmis. Igaüks loob seda maailma uuesti. Maailm, milles me elame on otsatu teekond - ilmaratas, mis veereb aegade algusest lõputusse. Seda teekonda on lihtsam minna koos, lauldes, loitsides ja jutustades - nii luuakse maailma, nii kõneled sa maailmaga ja nii saab elav maailm kõnelda sinuga.

Alustame 13. juuli, kell 15:00 ja laulame kuni päikeseloojanguni (22:27)

Toimumispaik: Soomaa rahvuspark, Hüpassaare matkarada

Palume eelnevalt registreeruda SIIN.

Pilet: eelregistreerunutele 5.- / kohapealt ostes 10.-. Lapsed pääsevad üritusele tasuta.

Vaata sündmuse Facebooki lehte.

Vaata täpsemalt: metsalaulupidu.ee

Peale Metsalaulupidu saab sõita Riisa Ranšosse, kus on võimalik telkidega ööbida, soovijatele saun ja võimalus püstkojas edasi laulda, kasvõi päikese tõusuni.

Tutvu Metsalaulupeo eelmise aasta playlistiga SIIN.

Vaata videot:

KOMMENTEERI!