Pühapäeval saab Kadrioru pargis koos teiste loodusesõpradega ühist puukallistamist nautida


Pühapäeval saab Kadrioru pargis koos teiste loodusesõpradega ühist puukallistamist nautida
Puudekallistamine on tervisele kasulikdepositphotos.com

Sel pühapäeval saab alates kella 11st Kadrioru pargis koos teiste loodusesõpradega puid kallistada ning jäädvustada Hiiepaiga kampaania jaoks ka oma puuendli.

Looduses viibimine mõjub hästi nii vaimsele kui füüsilisele tervisele ning aitab inimesel paremini tunnetada oma seotust kogu tervikuga. Loe näiteks selle kohta, et puudekallistamise kasulikkus on teaduslikult tõestatud.

Isvara joogasaali eestvedajad on algatanud toreda ettevõtmise, et iga kuu viimasel pühapäeval veeta mõnusat puude kallistamise hommikut.

Puudekallistamise sündmuse Facebookilehel, kus on end osalejaks märkinud juba tuhatkond inimest, seisab: "Meie kutsume Sind puid kallistama Kadrioru Parki, kuid kui soovid puid kallistada mujal (üle Eesti), siis hõika siin ürituse seinal välja enda läheduses olev koht ning kutsu sõbrad kallistama, et kõik Eestimaa puud saaks kallistatud.

Olles jõudnud oma valitud asukohta... Jaluta... Vaata... Tunneta... Leia endale meeldiv puu, võta ta ümbert kinni ja hinga sügavalt sisse ja välja... Kallista teda nii kaua kui Sa soovid... Seejärel jaluta taas veidi... Tunneta, ja leia järgmine puu....

Puid võib kallistada kas üksi või leida ka teisi kallistajaid ja teha ehk mõnele suuremale puule grupikalli. Kõik on spontaanne, tunnetuse järgi. Ei ole kogunemiskohta, igaüks on seal, kus ta soovib ning ei ole vaja kinni pidada ka kellaajast.

Seotud lood:

Kaasa võid pakkida ka teed või näksimist, kui kallistamise ajal peaks tekkima isu miskit põske pista."

Pildista puid kallistades üles ka oma puuendel!

Kui puudekallistamine on juba ette võetud, võiks kohe teha ka pildikese koos oma lemmikpuuga! Osale vabatahtlike ühenduse Hiiepaik lõbusas ettevõtmises PUUENDEL, mis tuleb sõnadest puu ja endel ehk selfie. Sügiseks plaanib Hiiepaik koguda kokku kõikide Eesti loodusesõprade puuendlid ning püstitada sellega ka rekordi eestimaalastest oma lemmikpuudega.

Hiiepaiga kampaania eesmärk on inimestele teadvustada, kui oluline on loodus ja meie kultuuripärand, selle hoidmine ja kaitse ning meenutada ja tähtsustada meie endi suhet loodusega. Hiiepaiga lõppeesmärk on leida ja kaardistada kõik Eestis asuvad looduslikud pühapaigad, et me ei unustaks oma põliseid väekohti.

Loe lähemalt puuendli kampaaniast: http://hiiepaik.ee/tegutse/puuendel/

Vaata ka puudekallistamise sündmust facebookis

Loe ka lugu sellest, et puudekallistamise kasulikkus on teaduslikult tõestatud

KOMMENTEERI!