Pamela Anderson avaldab kirjas Riigikogu esimehele toetust karusnahavabale Eestile


Pamela Anderson avaldab kirjas Riigikogu esimehele toetust karusnahavabale Eestile
Foto: Loomus MTÜ

Maailmakuulus näitleja ja PETA audirektor Pamela Anderson saatis koostöös Loomusega Riigikogu esimehele Henn Põlluaasale kirja, milles ärgitab Riigikogu astuma tervemõistuslikku ja kaastundlikku sammu ehk karusloomafarme keelustama.

Kirjas Põlluaasale kutsub Anderson Eestit üles liituma juba karusloomafarmid keelustanud Austria, Belgia, Horvaatia, Norra, Serbia, Sloveenia ja teiste riikidega, et kaitsta loomade ja rahva tervist.

"Karusloomafarmide loomad veedavad kogu oma elu väikestes ja räpastes võrepuurides ning nad on jäetud ilma kõigest, mis on neile loomuomane ja tähtis. Sageli ajab vangistus loomad hulluks. Lõpuks nad lämmatatakse, tapetakse elektrilöögiga või murtakse nende kaelad," kirjeldab Anderson.

Lisaks toob Anderson välja, et karusloomafarmid on oht inimeste tervisele. Tema sõnul ei erine koroonaviiruse levikus karusloomafarmid elusloomade turust, kust haigus usutavasti alguse sai. Näiteks on Hollandis koroonaviirus levinud minkide seas ning on võimalik, et loomadelt on haigus edasi kandunud ka karusloomafarmide töötajatele. Seetõttu võttis Hollandi parlament vastu otsuse keelustada farmid planeeritust varem.

Pamela Andersoni kiri jõudis Riigikogu esimeheni loomade eestkoste organisatsiooni Loomus ja nende partnerorganisatsiooni PETA koostöös. Varem on Eesti karusloomade kaitseks välja astunud Queeni kitarrist Brian May ja Hollywoodi näitleja Mena Suvari.

Seotud lood:

Poliitikute ja Loomuse koostöös algatatud loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamist Eestis, jõuab riigikogus esimesele lugemisele 15. oktoobril.

Allikas: Loomus.ee

Loe lisaks: UURING: Karusnahksed riided ja aksessuaarid sisaldavad keelatud koguses mürgiseid kemikaale

Üheksa müüti karusloomakasvanduste kohta, mis ei vasta tõele

Fred Jüssi: karusnaha kandmine pole muud kui edevuse ilming

KOMMENTEERI!