Astroloog Igor Mang: Eesti riik ei soosi ökokülade loomist!


Igor Mang
Igor Mang.Foto: Rauno Volmar

"Ma proovin looduslähedast eluviisi elada nii palju kui võimalik: mul pole pangaarvet, mobiiltelefoni, autot ja arvutit – mul on sõbraks koer Sulfa ja jalgratas. Ma olen teadlikult tasakaalustanud supertehnilist eluviisi muinasaja väärtustega," ütleb astroloog Igor Mang, kes on tulihingeline looduslähedase eluviisi pooldaja.

"Põliskodude loomine ja ökokülades elamine on reaalne vaid teatud inimestele, sest selleks on vajalik ka soosiv seadusandlus. Praeguse elukorralduse juures sulle lihtsalt sõidetakse aeda sisse ning kui kellelegi ei meeldi sinu istutatud puu, siis võib kohtuteegi ette tulla," selgitab Mang, miks Eestis on veel vähe põlikodusid loodud ja ökokülade ehitamine ei edene nii kiirelt kui võiks.

Tähetark Mang, kes siiani on rahvale kuulutanud, et tulekul on keskaja renessanss, leiab, et tegelikkus on asjad võtnud nüüd suuna hoopis muinasaja tagasituleku poole.

Mangi hinnangul on ökoeluviisi propageerimine ja loodusega kooskõla leidmine vastandiks meie kiirustavale ja stressirohkele ühiskonnale.

"Kahju, et meie seadusandlus ja bürokraatia ei võimalda kergelt luua ökokülasid. Samas inimestel häid mõtteid ja tahtmist on," lisab Mang.

Loodusest kaugenemine on viinud selleni, et paljud eestlased on haiged nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

"Inimestes on maad võtnud pettumus ja käegalöömine, mis tähendab et inimene enam ei usalda ega usu. Mured kasvavad üle pea ja teiste jaoks kaastunnet paljudel enam ei jätku. Selle peamiseks põhjuseks on Lääne tsivilisatsiooni poolt propageeritud vale elulaad," nendib Igor Mang.

Seotud lood:

Eestis on hetkel ametlikult kaks ökokogukonda:

Lilleoru, mis tegutseb Harjumaal Rae vallas Aruvalla külas (www.lilleoru.ee).
Väike Jalajälg, mis tegutseb Raplamaal Mõisamaa külas (www.facebook.com/vaikejalajalg).

Ökokogukondlikke algatusi on Eestis aga veel. Tutvu nendega SIIN.

Need, kes tahavad teada, kuidas luua endale oma kätega põliskodu leiavad infot SIIT. Kes aga tunnevad huvi Eesti ökokogukondade liikumise vastu, võivad kiigata SIIA.

Allikas: Pealinn

KOMMENTEERI!