Anna oma allkiri mürgise kemikaali glüfosaadi vastu!

 (11)
Anna oma allkiri mürgise kemikaali glüfosaadi vastu!
Ettevaatust! Mürgine!depositphotos.com

See pöördumine on suunatud Euroopa Komisjoni, tervishoiu ja toiduohutuse voliniku Vytenis Andriukaitise ja vastutavate liikmesriikide ministrite poole, kelle otsustada on, kas pikendada glüfosaadi kasutamist veel 15 aastaks.

Petitsiooni eesmärgiks on keelustada glüfosaati sisaldavate pestitsiidide, nagu seda on Monsanto poolt toodetav Roundup, kasutamine. WHO sõltumatute ekspertide hinnangul on tegemist kantserogeense ainega. Selleks, et vältida antud aine sattumist meie organismi, loodusesse ja toitu, tuleb glüfosaat keelustada.

Loe lähemalt sellest, et maailma terviseorganisatsioon WHO on ametlikult tunnistanud taimekaitsevahendi glüfosaat vähki tekitavaks.

Miks on see oluline?

Kas teate, et mürgist ja vähkitekitavat kemikaali võib esineda ka teie kehas? Teadlaste hinnangul võib leida glüfosaadi jääke peaaegu iga teise inimese uriinist. Kehasse jõuab glüfosaat tänu toidutaimede kemikaaliga pritsimise tõttu.

Seotud lood:

Euroopa Liit kaalub, kas pikendada selle toksilise kemikaali kasutamist veel 15 aastaks. Umbrõhutõrje suurtootjad, nagu Monsanto, teevad lobitööd oma kasumi kaitsmiseks. Nende sügavates taskutes leidub raha, et maksta "uuringute" ja "eksperthinnangute" eest, et näidata nende toodete kasulikkust ja ohutust.

Ometigi teame, et vähki tekitavaid kemikaale ei peaks loodusesse piserdama. Talunikud ja toidutootjad ei tohiks puu- ja juurviljade kasvatamisel kasutada seda mürgist kemikaali.

Üle 190 000 inimese üle Euroopa on juba andnud oma allkirja, et takistada selle mürgise kemikaali kasutamist lubavate lepingute pikendamist. Kogutud allkirjad antakse üle Brüsselis alalisele komiteele, kes vastutab antud otsuse jõustumise eest. Kui me praegu sõna ei võta, siis kannatame veel vähemalt 15 aastat glüfosaadi kahjulike tagajärgede käes.

Tegutse! Anna oma hääl Monsanto poolt toodetava vähki tekitava mürgi keelustamise poolt.

Selleks mine petitsiooni leheküljele ja anna oma hääl. Iga hääl loeb. Ka Sinu oma.

Loe lisaks:

  1. Maailma Tervishoiu Organisatsioon (WHO) klassifitseerib glüfosaati kui "potentsiaalset vähi tekitajat".

  2. Glüfosaati leiti inimeste uriinis üle Euroopa.

Antud kampaania partneriteks on alljärgnevad organisatsioonid:
Campact.de, Corporate Europe Observatory, Ecologistas en Action, Fundación Alborada, Générations futures, HEAL , Pesticide Action Network Europe, Pesticide Action Network - Italy, Pesticide Action Network -Germany, Pesticide Action Network UK, WECF, Wemos and Global2000.

Allikas: Bioneer.ee

Loe ka lugusid Rohelised: vähki tekitava taimemürgi kasutamisluba tahetakse pikendada veel 15 aastaks ja Mürgitampoonid: 85% tampoonidest sisaldavad Monstanto korporatsiooni vähki põhjustavat glüfosaati.

KOMMENTEERI!