Maale lähim planeet on Merkuur


Maale lähim planeet on Merkuur
Foto: depositphotos.com

Milline planeet on Maale kõige lähem? Kes Päikesesüsteemi ehitust natukenegi tunneb, võib pakkuda, et kas Veenus või Marss. Kes Päikesesüsteemi ehitust natuke täpsemalt tunneb, ütleb üsna veendunult, et Veenus, vahendab Novaator.err.ee.

Nüüd aga on rühm teadlasi teinud veel täpsemaid arvutusi ja jõudnud üsna üllatavale tulemusele - kõige suurema osa ajast on Maale kõige lähem planeet hoopis Merkuur!

Enamgi veel, Merkuur ei ole kõige lähem planeet (suurema osa ajast) mitte üksnes Maale, vaid ka kõigile teistele Päikesesüsteemi planeetidele.

Kolm Ameerika teadlast, Tom Stockman, Gabriel Monroe ja Samuel Cordner kirjutavad ajakirjas Physics Today, et kuigi Veenus tuleb Maale aeg-ajalt lähemale kui ükski teine planeet, on ta umbes poole ajast teisel pool Päikest.

Merkuur tiirleb aga üsna Päikese ligidal ja on sel ajal Maale lähim planeet, ükskõik kummal pool Päikest ta parajasti olema ei juhtu.

See on üldpilt, kuid Stockman, Monroe ja Cordner tegid palju täpsemaid arvutusi, olles selleks välja töötanud asjakohase matemaatilise mudeli.

Nad võtsid arvesse ka planeetide orbitaaltasandite kaldeid ja keskmistasid planeetide kaugusi paljude aastatuhandete lõikes.

Nad väidavad, et Veenust on Maale lähimaks planeediks peetud täiesti õigustamatult, lihtsalt hooletu karjamõtlemise toel.

Seotud lood:

Allikas: Novaator.err.ee

Loe lisaks: Ohtlikke päikesetorme tuleb ette arvatust sagedamini

Põnev! Viis kaljujoonist, mis võivad kujutada tulnukaid

Teadlased: Kuul võis leiduda nii atmosfäär kui ka elu

Igor Volke: 1990. aastal Muhu saarel toimunud värvikas ufo-juhtum on ka maailma mastaabis väga tähelepanuväärne

Paralleeluniversumite olemasolu võib leida tõestust juba järgmistel kümnenditel

KOMMENTEERI!